TA Mediteran

Разлог

ЗИМА 2017/18 / РАЗЛОГ - Pirin Golf Hotel & SPA 5*

 

Pirin Golf Hotel & SPA 5*

website

 EARLY BOOKING 

15% попуст за резервации и целосна уплата до 31.10.2017
10% попуст за резервации и целосна уплата до 30.11.2017


 Day discounts  | 7=6; 8=7; 9=8; 10=9; 11=10; 12=11; 13=12 и 14=12 - за престој во периодите: /01.12-25.12/ и /12.01-31.03/

Име на Хотел Термини 01.12-18.12
06.03-31.03
19.12-27.12
04.01-05.03
28.12-03.01
Нова Година
Вид на сместување / Услуга ВВ НВ ВВ НВ ВВ НВ
Pirin Golf Hotel & SPA 5*  DBL Standard /2+0/

32.00€

43.00€ 38.00 49.00 / 88.50€
 SNGL /1+0/ 47.00€ 58.00€ 59.00€ 70.00€ / 132.50€
 DBL Superior /2+2/ (interconnecting room) 37.50€ 48.50€ 44.50€ 55.50€ / 99.50€
 Junior suite /2+0/ 43.00 54.00€ 51.50€ 62.50€ / 110.50€
 Superior Suite /2+0/ 44.50€ 55.50€ 53.00€ 64.00€ / 113.50€

 Дете до 7 години

бесплатно
 Дете (7-14г.) во DBL Superior нема попуст!!
 Второ дете (7-14г.) во DBL Superior бесплатно
 Возрасен на дополнително легло Не постои можност!!

 


НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување и услуга;
 • Early booking попустот не важи за периодите: /01.12-18.12/ и /06.03-31.03/;
 • Early booking и Day discount попустите се комбинираат;
 • Mинимум престој - 5 ноќевања за периодот: /28.12-03.01/;
 • Минимум престој - 3 ноќевања за периодите: /19.12-27.12/ и /04.01-05.03/;
 • Минимум престој - 2 ноќевања за периодите: /01.12-18.12/ и /06.03-31.03/;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база BB (ноќевање со појадок) или HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - кафе и чај во собите,
 •      - термалната зона,
 •      - отворен и затворен базен,
 •      - mountain сауна,
 •      - инфраред сауна,
 •      - ледена фонтана,
 •      - лакониум бања,
 •      - ароматична парна бања,
 •      - amazing showers,
 •      - групни часови по голф во Pirin golf академијата (со вклучена опрема и топчиња) - потребна е предвремена резервација,
 •      - трансфер од/до SKI Гондолата. 

Доплати:

 • Новогодишна Вечера во ресторан "Euro Kitchen" - 85€ за возрасни / 45€ за деца (7-14г.);
 • Новогодишна Вечера во ресторан "Taste of Asia" - 85€ за возрасни / 45€ за деца (7-14г.);
 • Новогодишна Вечера во ресторан "La foret" - 55€ за возрасни / 30€ за деца (7-14г.); 
 • Новогодишна Вечера во ресторан "The Club house" - 85€ за возрасни / 45€ за деца (7-14г.);
 • Новогодишна Вечера во ресторан "Octopus" - 55€ за возрасни / 30€ за деца (7-14г.); 
 • Туристичка такса 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Максимално сместување: 

 • DBL Standard /2+0/  (2 возрасни + 1 дете до 7 години);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасен + 1 дете до 7 години);
 • DBL Superior /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 14 години);
 • Junior Suite /2+0/  (2 возрасни + 1 дете до 7 години);
 • Superior Suite /2+0/  (2 возрасни + 1 дете до 7 години).

ЛЕГЕНДА

 • DBL Standard - двокреветна соба / DBL Superior (interconnecting room) -  двокреветна супериор со поврзани соби ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера.

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси