TA Mediteran

Боровец

ЗИМА 2017/18 / БОРОВЕЦ - Yastrebets 4*

 


    
  

 

 Day discounts  | 7=6; 8=7; 9=8; 10=9; 11=10; 12=11; 13=12; 14=12 - за престој во периодите: /07.01-21.01/ и /04.03-31.03/

Име на Хотел Вид на сместување Услуга Цени за престој од Недела до Четврток
22.12-26.12
27.12-01.01
Нова Година
02.01-06.01
02.02-03.03
07.01-21.01 22.01-01.02
04.03-01.04
Yastrebets 4*  DBL Standard /2+1/

BB

85.00€ 120.00 93.50 66.50 71.50 63.00€
 SNGL /1+0/ 154.50€ 224.50€ 169.00€ 117.00 125.50 109.00€
 One bedroom APT /2+1/ / / 131.00€ 101.50 108.50 93.00€
 One bedroom APT /2+2/ / / 149.00 115.00 123.00 110.50€
 Finish Villa with sauna /4+1/ 134.50 181.50 133.50 101.50 108.50 92.00
 Дeте до 4 години бесплатно
 Дeца (4-12г) на дополнително легло
18.00
 Возрасен на дополнително легло 36.00

 


 

Име на Хотел Вид на сместување Услуга Викенд цени / Петок и Сабота!!
22.12-26.12
27.12-01.01
Нова Година
02.01-03.03 04.03-01.04
Yastrebets 4*  DBL Standard /2+1/

BB

84.50€ 120.00 93.50 74.50€
 SNGL /1+0/ 154.50€ 224.50€ 169.00€ 144.50€
 One bedroom APT /2+1/ / / 131.00€ 108.50€
 One bedroom APT /2+2/ / / 149.00 125.00€
 Finish Villa with sauna /4+1/ 135.50 181.50 133.50 102.50€
 Дeте до 4 години бесплатно
 Дeца (4-12г) на дополнително легло
18.00
 Возрасен на дополнително легло 36.00

 


НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување;
 • Задолжителна доплата за вечера за Новогодишниот период: /27.12-01.01/;
 • Минимум престој - 7 ноќевања за периодот: /27.12-01.01/ и 4 ноќевања за периодот: /22.12-26.12/;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база BB (ноќевање со појадок);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен,
 •      - сауна,
 •      - парна бања,
 •      - хербал бања,
 •      - џакузи,
 •      - лакониум,
 •      - релакс зона,
 •      - фитнес,
 •      - Wi-Fi интернет,
 •      - паркинг.

Доплати:

 • Вечера - 26€ за возрасни / 13€ за деца (4-12г) (задолжителна за престој во периодот: /27.12 - 01.01/);
 • Новогодишна вечера /задолжителна/ - 165€ за возрасни / 85€ за деца (4-12г);
 • Божиќна вечера (на 25.12) /задолжителна/ - 55€ за возрасни / 30€ за деца (4-12г);
 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд.

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 13 години / 3 возрасни);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасeн + 1 дете до 4 години);
 • One bedroom APT /2+1/  (2 возрасни + 2 деца до 13 години / 3 возрасни);
 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 13 години / 3 возрасни + 1 дете до 13 години / 4 возрасни);
 • Finish Villa with Sauna /4+1/  (3 возрасни + 2 деца до 13 години / 4 возрасни + 1 дете до 13 години / 5 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • DBL Standard - двокреветнa соба / SNGL -  еднокреветна соба / One bedroom APT - апартман со една спална / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера. 

 За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси