TA Mediteran

Боровец

ЗИМА 2017/18 / БОРОВЕЦ - Rila 4*

 
   

   

 EARLY BOOKING 

10% попуст за резервации до 15.10.2017 и целосна уплата до 31.10.2017

 
Име на Хотел Вид на сместување Услуга 17.12-27.12
05.03-17.03
28.12-06.01
Нова Година
07.01-13.01
28.01-24.02
14.01-27.01
25.02-04.03
18.03-05.04
Rila 4*  DBL Standard /2+1/ Resort view

HB

54.50€ 90.00€ 73.50€ 59.00€ 40.00€
 SNGL /1+0/ Resort view 81.60 135.00 110.00 88.50 60.00
 DBL Standard /2+1/ Slope view 58.00 93.50 77.00 62.50 43.50
 SNGL /1+0/ Slope view 87.00 140.00 115.00 93.50

65.00€

 DBL Superior /2+1/ Resort view 65.50 110.00 91.50 71.50 48.00
 DBL Superior /2+1/ Slope view 69.50 113.50 94.50 74.50 51.50
 Family Superior /2+2/ Resort view 65.50 110.00 91.50 71.50 48.00
 Family Superior /2+2/ Slope view 69.50
113.50 94.50 74.50 51.50
 Superior Suite /2+2/ Resort view 98.50 165.00 137.00 107.00 72.00
 Superior Suite /2+2/ Slope view 103.50 170.00 142.00 112.00 77.00

 Дeца до 2 години

бесплатно
 Дете (2-12г.) на допол. легло 80% попуст
 Второ дете (2-12г) на допол. легло во DBL / Family 50% попуст
 Дете (2-12г.) на редовно легло во DBL / Family 30% попуст
 Возрасен на допол. легло во Superior Suite 80% попуст

 


НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување;
 • Минумум престој - 3 ноќи за Новогодишниот период: /28.12-07.01/ и 2 ноќи за останатиот период со исклучок на периодот: /18.03-05.04/;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен,
 •      - џакузи,
 •      - Wi-Fi интернет во Lobby барот,
 •      - надворешен паркинг
 •      - термо зона, фитнес, бесплатен интернет во собите, гардеробер за сопствената ски опрема, апарат за сушење на чизми (вклучено во цената за Superior Suite).

Доплати:

 • A-la-carte вечера - 8€ за возрасни / 4€ за деца (2-12г);
 • Новогодишна вечера /задолжителна/ (на 31.12):
 •      - Шведска маса - 65€ за возрасни / 35€ за деца (2-12г);
 •      - Сет мени - 90€ за возрасни / 45€ за деца (2-12г);
 • Божиќна вечера /незадолжителна/ (на 25.12):
 •      - Шведска маса - 40€ за возрасни / 20€ за деца (2-12г);
 •      - Сет мени - 60€ за возрасни / 30€ за деца (2-12г);
 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд.

Максимално сместување:

 • DBL Room /2+1/  (1 возрасeн + 2 деца до 12 години / 2 возрасни + 1 дете до 12 години); 
 • Family Superior /2+2/  (1 возрасен + 2 деца до 12 години / 2 возрасни + 2 деца до 12 години);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасeн + 1 дете до 2 години);
 • Superior Suite /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години / 4 возрасни / 4 возрасни + 1 дете до 12 години).

ЛЕГЕНДА

 • Slope view - поглед кон пистите / Resort view - поглед кон ресортот / DBL room - двокреветна соба / SNGL -  еднокреветна соба /  - само ноќевање / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера.

 За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси