TA Mediteran

Банско

ЗИМА 2017/18 / БАНСКО - Rimska Banya 4*

 

website 

     
    

  

Име на Хотел Вид на сместување Услуга 15.12-01.03.2018 05.03-05.04.2018
Петок -Сабота Недела-Четврток Петок -Сабота Недела-Четврток
Rimska bania 4*  DBL room /2+1/ with balcony HB 42.50€ 38.00€ 42.50€ 30.00€
 SNGL /1+0/ with balcony 54.00€ 48.50€ 54.00€ 39.00€
 DBL room /2+1/ without balcony 40.00€ 35.50€ 40.00€ 28.00€
 SNGL /1+0/ without balcony 50.50€ 45.50€ 50.50€ 37.00€
 Studio /2+1/ with balcony 45.00€ 40.50€ 45.00€ 32.00€
 Studio /2+1/ without balcony 42.50€ 38.00€ 42.50€ 30.00€
 One bedroom APT /2+2/ with balcony 49.00€ 44.00€ 49.00€ 35.00€
 One bedroom APT /2+2/ without balcony 46.50€

42.00€

46.50€ 33.00€
 Two bedroom APT-Lux /4+1/ with balcony 38.00€ 34.50€ 38.00€ 28.00€
 Two bedroom APT-Lux /4+1/ without balcony 36.00€ 32.50€ 36.00€ 26.00€

 Дeте до 4 години

бесплатно
 Дете (4-12г.) на допол. легло во DBL, Studio или APT Lux

19.50€

17.50€ 19.50€ 14.00€ 
 Дете (4-12г.) на допол. легло во APT со 1 спална 10.00€ 9.50€ 10.00€ 7.00€
 Возрасен на дополнително легло 30.00€ 27.00€ 30.00€ 21.00€ 

 


НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување;
 • Во One bedroom APT /2+2 / плаќаат минимум 2 лица, во Two bedroom APT-Lux /4+1/ плаќаат минимум 4 лица;
 • Цените не се валидни за Новогодишниот период;
 • Сместувањето во собите е по 14 часот А напуштање до 12 часот;
 • На деца до 12 години не им следуваат бањарки;
 • За early check in (пред 02.00 часот) и late check out (до 18.00 часот) се плаќа 50% од цената на собата;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - термален СПА центар од 09 до 20:30 часот,
 •      - два внатрешни базени со минерала вода со темепература на водата од +31°С и +35°С,
 •      - џакузи / сауна / парна бања / ледена соба / турска бања / солена сауна / јапонска бања / фитнес / релакс соба,
 •      - Wi-Fi интернет во целиот хотел,
 •      - сеф,
 •      - baby cot,
 •      - надворешен паркинг. 

Максимално сместување: 

 • DBL Room /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • Studio /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години/ 3 возрасни);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасeн + 1 дете до 4 години);
 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години / 4 возрасни);
 • Two bedroom APT Lux /4+1/  (3 возрасни + 2 деца до 12 години / 4 возрасни + 1 дете до 12 години / 5 возрасни). 

Доплати:

 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување.

ЛЕГЕНДА

 • DBL room - двокреветна соба / SNGL -  еднокреветна соба / Оne bedroom APT - апартман со една спална / Two bedrooms APT - апартман со 2 спални / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера.

            
погледнете  локација на google maps
 


За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ.


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси