TA Mediteran

Банско

ЗИМА 2017/18 / БАНСКО - St. Ivan Rilski 4*

  

    

Локација: на 800 метри од Гондолата, 1.5 км од центарот на Банско.
Капацитет: 100 двокреветни соби, 7 луксузни, 98 студија и апартмани.
Хотелски содржини: 3 ресторани, лоби бар, Буда бар, 3 конференциски сали, СПА центар (сауна, парна бања, затворен базен) фитнес, интернет пристап, менувачница, ски остава.
Опременост на собите: сателитска ТВ, фрижидер, телефон, бања со туш. Студиата се со француски лежај и мини кујна опремени како стандардните соби. Апартманите имаат две соби, спална и дневна соба со кујна.

 

 EARLY BOOKING   за минимум престој - 6 ноќевања

20% попуст за резервации и целосна уплата до 30.09.2017 и за престој во периодот: /01.12-27.12/ и /13.01-31.03/
15% попуст за резервации и целосна уплата до 30.09.2017 и за престој во периодот: /28.12-12.01/
15% попуст за резервации и целосна уплата до 15.11.2017 и за престој во периодот: /01.12-27.12/ и /13.01-31.03/
10% попуст за резервации и целосна уплата до 15.11.2017 и за престој во периодот: /28.12-12.01/
 

 Day discounts  | 7=6; 8=7; 9=8; 10=9; 11=10; 12=11; 13=12; 14=12 - за престој во периодот: /01.12-27.12/ и /13.01-31.03/
 
Име на Хотел Термини

01.12-27.12
13.01-26.01
17.02-31.03

28.12-02.01
Нова Година

03.01-12.01
27.01-16.02

Вид на сместување / Услуга

BB

НB BB НB

BB

НB
St. Ivan Rilski 4*  DBL Standard /2+1/ 31.50€ 40.50€ 64.00€ 74.00€ 37.00 47.50€
 SNGL /1+0/ 54.00€ 63.00€ 86.00€ 96.00€ 59.50€ 70.00€
 Studio /2+1/ 30.50€ 40.50€ 64.00€ 74.00€ 37.00€ 49.00€
 One bedroom APT /2+2/ 37.50€
47.00€ 70.50€ 80.50€ 43.00€ 53.50€
 Дете до 6 години бесплатно бесплатно бесплатно
 Деца (6-12г) на дополнително легло 4.00€ 9.50 4.00€ 9.50 4.00€ 9.50
 Дете (6-12г) на редовно легло DBL Standard 25.00€
30.50€ 43.50€ 49.50 28.00€ 33.50
 Возрасен на дополнително легло во DBL Standard 22.50€
30.50 47.50€ 55.00 25.00€ 32.50
 Возрасен на дополнително легло во Studio и APT 17.00€ 27.00 17.00€ 27.00 17.00€ 27.00

НАПОМЕНА
 • Цените се однесуваат по лице од ден според избраниот вид на сместување (Студијата и апартманите се наоѓаат во дополнителна зграда веднаш позади хотелот и помеѓу нив нема топла врска);
 • Early booking и day discounts попустите се комбинираат;
 • Mинимум престој - 4 ноќевања за новогодишниот период: /28.12-02.01/;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база BB (ноќевање со појадок) или НВ (појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен,
       - сауна,
       - парна бања,
       - ледена соба,
       - Трансфер до/од СКИ Гондолата.

Доплати:

 • Внатрешен паркинг - 5€ од ден;
 • Новогодишна вечера /задолжителна/ - 80€ за возрасни / 45€ за деца (6-12г);
 • Божиќна вечера (на 25.12) /незадолжителна/ - 40€ за возрасни / 25€ за деца (6-12г);
 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување.

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасен + 1 дете до 6 години);
 • Studio /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години / 4 возрасни);

ЛЕГЕНДА

 • DBL Standard - двокреветна соба / SNGL - еднокреветна соба / One bedroom APT - апартман со една спална /  - само ноќевање / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера / НВ+ - ноќевање со појадок и вечера + пијалоци.

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси