TA Mediteran

Банско

ЗИМА 2017/18 / БАНСКО - Perun 4*

 

    

          Четириѕвездениот хотел "Perun" се наоѓа во новиот дел на Банско, на околу 400м од SKI гондолата и 900м од центарот на градот. Опкружен со хотелите Перун Лоџ и Лион. Во склоп на хотелот, работи и Platinum Casino.Располага со 133 соби со и без балкон со површина од 18м2, опремени со спална или 2 одделни легла, фотеља на развлекување, ТВ со кабелна, телефон, мини бар, сеф, купатило со када и се што е неопходно за вашиот престој (бањарки,крпи,шампон..). 12 апартмани со површина од 44м2, комплетно опремени. За релаксација на своите гости, хотелот им нуди затворен базен со димензии: 18м должина / 8м ширина / 1,60м длабочина, надворешен,затоплен базен 8м должина / 4м ширина / 1,60м длабочина, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, бесплатен Wi-Fi интернет, детско катче, паркинг, кафеана во автентичен стил со голем избор на винарии, основен ресторант во кој се служи појадокот и вечерата (шведска маса), казино бар, лоби бар, SPA центар со најразлични спа процедури и масажи, фризерски салон. Престојот во овој хотел, представува вистински одмор и релаксација. Ви посакуваме пријатен престој.  


 EARLY BOOKING 

10% попуст за резервации и целосна уплата до 31.10.2017
5% попуст за резервации и целосна уплата до 30.11.2017

  
Име на Хотел Вид на сместување Услуга 01.12-21.12
09.01-18.01
04.02-31.03
22.12-28.12
02.01-08.01
29.12-01.01
Нова Година
19.01-03.02
Perun 4*  DBL Economy /2+1/

HB

31.50€ 43.50€ 68.00€ 37.00€
 DBL no balcony /2+1/ 32.50€ 44.50€ 69.00€ 38.00€
 DBL with balcony /2+1/ 34.50€ 47.00€ 71.50€ 40.00€
 Junior Suite /2+2/ 42.00€ 57.00€ 87.00€ 49.00€
 Деца до 6 години бесплатно
 Деца (6-12г) на дополнително легло 50% попуст
 Возрасен на дополнително легло 20% попуст

 


НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден според избраниот вид на сместување;
 • Минимум престој 3 ноќи во периодот: /22.12-08.01/ и 2 ноќи во периодите: /01.12-21.12/ и /09.01-31.03/;
 • За уплата исклучиво во денарска противвредност 1€ - 62мкд.  

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база HВ (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен,
 •      - сауна,
 •      - фитнес,
 •      - Wi-Fi интернет (Lobby bar),
 •      - трансфер до/од SKI гондолата.

Доплати:

 • Доплата за ручек - 8€ за возрасни / 4€ за деца (2-12г);
 • Новогодишна вечера /задолжителна- 75€ за возрасни / 40€ за деца (2-12г);
 • Божиќна вечера (25.12) /незадолжителна/ - 35€ за возрасни / 20€ за деца (2-12г);
 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Максимално сместување

 • DBL Economy / DBL no balcony / DBL with balcony  (2 возрасни и 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • Junior Suite  (2 возрасни и 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години).

ЛЕГЕНДА

 • APT - апартман / ВО - само ноќевање / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера / DBL no balkony - соба без балкон / DBL no balkony - соба со балкон. 

    


За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А.Медитеран и СКТМ


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси