TA Mediteran

Банско

ЗИМА 2017/18 / БАНСКО - Astera Hotel & SPA 4*

 

   

 

       4* ASTERA хотел се наоѓа во новиот центар на Банско, опкружен со многу хотели, ресторани, барови и на само 200м од SKI гондолата. Располага со 130 соби од кои што 84 двокреветни соби, 35 апартмани со 1 и 2 спални, сите модерно опремени со нов мебел, гардеробер, балкони, ТВ со сателитска, телефон, купатило со туш кабина или када во апартманите, фен за тело, сеф, минибар.. на 4 ката и 5 лифта. За релаксација на гостите.. на располагање е лоби бар, затворен аква парк со најразлични базени, детски базен, отворен затоплен базен и џакузи, фитнес, куглана, игротека за деца, ресторант, паркинг..


АКВА ПАРК

-Голем /основен/ базен;  
-Река - атракција – која ги обиколува сите базени, поделена на 2 дела;
-Хидромасажни /водно-воздушни/ лежалки, во големиот базен;
-Голем полуолимписки базен за пливање и скокање; 
-Водна пештера, преградена со водена преграда и место за хидромасажи;
-Џакузи со хидромасажни третмани - 2 броја;
-Мали базени со мал водопад тип рака - 2 броја; 
 
За децата:
-Детски базен со мини воден тобоган и водни чамци.

 EARLY BOOKING 

15% попуст за престој 2-6 ноќи во периодите: /01.12-27.12/ и /11.01-15.04/
15% попуст за резервации и целосна уплата до 31.10.2017
10% попуст за резервации и целосна уплата до 30.11.2017

 

 Day discounts  | 7=5; 8=6; 9=7; 10=8; 11=9; 12=10; 13=11; 14=10 - за престој во периодoт: /01.12-22.12/ и /01.03-15.04/ 
  7=6; 8=7; 9=8; 10=9; 11=10; 12=11; 13=12; 14=12 - за престој во периодот: /11.01-28.02/

 
Име на Хотел Вид на сместување Услуга 01.12-22.12
01.03-15.04
23.12-27.12
11.01-28.02
28.12-03.01
Нова Година
04.01-10.01
Astera Hotel & SPA 4*  DBL Standard /2+1/

HB

36.50€ 45.00€ 77.00€ 50.00€
 SNGL room /1+0/ 48.50€ 61.50€ 111.00€ 73.50€
 One bedroom APT /2+2/ 55.50€ 69.00€ 99.00€ 79.00€
 Two bedroom APT /4+2/ 67.00€ 80.00€ 110.00€ 91.50€
 Деца до 3 години бесплатно
 Прво дете (3-13г.) на дополнително легло бесплатно
 Второ дете (3-13г.) на дополнително легло 50% попуст
 Дете (3-13г.) на редовно легло 50% попуст
 Возрасен на дополнително легло 30% попуст

 


НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување;
 • Early booking попустите не важат за време на Новогодишниот период: /28.12-03.01/;
 • За уплата во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворени базени (Aqua Park),
 •      - сауна,
 •      - турска бања,
 •      - џакузи,
 •      - фитнес,
 •      - паркинг,
 •      - Wi-Fi интернет,
 •      - трансфер од/до СКИ Гондолата.

Доплати:

 • Ручек - 9€ за возрасни / 5€ за деца (3-13г.);
 • Новогодишна вечера /задолжителна/ - 85€ за возрасни / 45€ за деца (3-13г.);
 • Божиќна вечера /незадолжителна/ - 45€ за возрасни / 25€ за деца (3-13г.);
 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување.

Максимално сместување: 

 • DBL Standard /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 13 години / 3 возрасни);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасен + 1 дете до 3 години);
 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 13 години / 4 возрасни);
 • Two bedroom APT /4+2/  (3 возрасни + 3 деца до 13 години / 4 возрасни + 2 деца до 13 години / 5 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • One bedroom APT - апартман со една спална / Two bedroom APT - апартман со две спални / DBL - двокреветна / SNGL -  еднокреветна /  - само ноќевање / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера. 

  За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А.Медитеран и СКТМ 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси