TA Mediteran

Банско

ЗИМА 2017/18 / БАНСКО - Premier Luxury Mountain Resort 5*

 

   


         Новиот луксузен 5* хотел во Банско, Premier Luxury Mountain Resort, кој е дел од групацијата на Small Luxury Hotels of the World, се наоѓа во подножјето на Пирин Планина и на околу 300м од СКИ гонодолата. Располага со 111 луксузно опремени DBL соби, Executive aпартмани со една и две спални како и колекција на Premier соби за оние кој го бараат најдоброто од луксуз, исклучителен дизајн, и релаксирачка атмосвера со поглед кон Планината. Разгледајте ја нашата специјална колекција на соби и апартмани,
овде.  Гостите на хотелот имаат бесплатен трансфер од/до SKI гондолата како и центарот на Баско. Хотелскиот комплекс располага со Amvrosia (а'la carte) ресторант, Dionyssos ресторант, бар, билијард бар, детска соба, продавници за сувенири и бутици, играчница за деца, салон за убавина, фризерски салон, SPA & Wellnes центар за релаксација, опремен со: 
Затворен затоплен базен со 32°C вода / Сауна / Џакузи / Турска бања / Парна бања / Фитнес сала / Отворен базен / Отворен и затворен паркинг. 

 

 EARLY BOOKING 

20% попуст за резервации и целосна уплата до 31.10.2017 и престој во периодите: /07.01-18.01/ и /04.03-09.04/
15% попуст за резервации и целосна уплата до 31.10.2017 и престој во периодите: /01.12-21.12/ и /19.01-03.03/
10% попуст за резервации и целосна уплата до 31.10.2017 и престој во периодот: /22.12-28.12/
10% попуст за резервации и целосна уплата до 30.11.2017 и престој во периодот: /07.01-09.04/

 

 Day discounts  | 7=6 за престој во периодите: /01.12-21.12/ и /07.01-09.04/

 
Име на Хотел Вид на сместување Услуга 01.12-21.12 22.12-28.12
29.12-06.01
Нова Година
07.01-18.01
04.03-09.04
19.01-03.03

Premier Luxury
Mountain Resort 5*

 DBL Smart /2+1/

BB

82.50€ 140.00€ 185.50€ 111.00€ 144.50€

 SNGL /1+0/

66.00€ 112.00€ 148.50€ 89.00€ 115.50€
 DBL Smart /2+1/ Mountain view 99.00€ 157.00€ 202.50€

128.00€

161.00€
 Junior Suite /2+2/ 99.00 168.00 222.00 133.50 173.50
 Junior Suite /2+2/ Mountain view 115.50 184.50 239.00 150.00 190.00
 Family suite /2+2/ 148.00 252.00 333.00 200.00 259.00
 Executive suite /4+2/ 185.50 314.50 416.50

250.00€

324.50
 DBL Executive /2+1/ 97.00 163.50 216.50 130.00 169.00
 DBL Executive /2+1/ Mountain view 113.50 180.00 233.50 147.00 185.50
 Superior Suite /2+1/ 119.00 201.00 266.50 160.00 208.00
 Superior Suite /2+1/ Mountain view 135.50 218.00 283.50 176.50 224.50
 Deluxe Suite  /4+2/ 221.00 376.50 498.50 299.00 387.50
 Deluxe Suite /4+2/ Mountain view 238.00 393.00 515.50 315.50 404.50
 Дете до 6години бесплатно
 Дете до 6 год. на редовно легло со 1 возрасен во DBL Smart плаќа цена за SNGL
 Дете (6-12г.) на доп. легло во DBL Room или Suite 28.00
 Второ дете до 6 год. на доп. легло во DBL Room или Suite 28.00
 Прво и второ дете до 12г во Family Suite бесплатно
 3-ти, 4-ти или 5-ти возрасен на доп. легло во DBL Room или Suite 39.00€

 


НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по соба & апартман од ден за онолку лица според избраниот вид на сместување;
 • Mинимум престој - 5 ноќевања за Новогодишниот период: /29.12-06.01/;
 • Минимум престој - 3 ноќевања за периодот: /22.12-28.12/;
 • Минимум престој - 2 ноќевања за периодот: /07.01-03.03/;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база BB (ноќевање со појадок);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен, затоплен базен,
 •      - три типа на сауна,
 •      - парна бања,
 •      - фитнес,
 •      - Wi-Fi интернет,
 •      - трансфер од/до СКИ Гондолата.

Доплати:

 • Вечера - 19.00€ за возрасни / 10.00€ за деца (6-12г);
 • Новогодишна вечера /незадолжителна/:
 •      - Dionyssos Restaurant - 95.00€ за возрасни / 55.00€ за деца (6-12г.) / 40.00€ за деца (2-6г.);
 •      - Amvrosia Restaurant - 135.00€ за возрасни / 95.00€ за деца (6-12г.) / 75.00€ за деца (2-6г.);
 •      - Nectar Bar - 135.00€ за возрасни / 95.00€ за деца (6-12г.) / 75.00€ за деца (2-6г.);
 • Божиќна вечера (на 24.12) /незадолжителна/:
 •      - Dionyssos Restaurant - 65.00€ за возрасни / 40.00€ за деца (6-12г.) / 30.00€ за деца (2-6г.);
 • Туристичка такса -1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Максимално сместување:

 • DBL Smart /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасен + 1 дете до 6 години);
 • Junior Suite /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни);
 • Family suite /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години);
 • Executive suite /4+2/  (4 возрасни + 2 деца до 12 години / 5 возрасни);
 • DBL Executive /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • Superior Suite /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • Deluxe Suite  /4+2/  (4 возрасни + 2 деца до 12 години / 5 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • DBL Room - двокреветна соба / SNGL Room - еднокреветна соба / One bedroom APT - апартман со една спална / Two bedroom APT - апартман со две спални / BB - ноќевање со појадок / HB - (ноќевање со појадок и вечера) / MV (Mountain view) - поглед на планина.

  За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси