TA Mediteran

Банско

ЗИМА 2017/18 / БАНСКО - Vihren Palace 4*

         

     

  Луксузниот 4* VIHREN Palace хотел е лоциран на 80 метра от SKI гондолата и веднаш до Mall Bansko и на околу 500m од центарот на Банско. Располага со Студија и Апартмани со 1 спална за 2 и 4 лица, модерно опремени со нов мебел, ТВ, гардеробер, купатило, фен за тело, комплетно опремена кујна, балкон со поглед кон планината.. Хотелот располга со 3 ресторана, лоби бар, нокен клуб, модерен SPA центар со затворен, затоплен базен, сауна, кабинети за масажа, фитнес, паркинг.. Ујутниот амбиент и префинетост како и љубзниот персонал во хотелот ке Ви овозможат незаборавен престој.
 
 

 EARLY BOOKING 


15% попуст за резервации до 01.10.2017 и целосна уплата до 05.10.2017
10% попуст за резервации до 16.11.2017 и целосна уплата до 20.11.2017

 

 Day discounts  | 7=5; 8=6; 9=7; 10=8; 11=9; 12=10; 13=11; 14=12 - за пристигнувања во периодoт: /02.01-01.04/  
 
Име на Хотел  Вид на сместување  01.12-27.12
10.03-15.04

28.12-01.01
Нова Година

02.01-09.03
BB HB BB HB BB HB
Vihren Palace 4*  Studio /2+1/ 33.50€ 44.50€ 53.00 64.00€ 42.00 53.00€
 SNGL /1+0/ 48.00€ 62.50€ 74.50€ 91.50€ 60.00€ 73.50€
 One bedroom APT /2+2/ 39.00 50.00€ 58.50 69.50€ 47.50 58.50€
 Two bedroom APT /4+1/ 32.00€ 43.50€ 46.00 56.00€ 37.50 49.00€
 Дете до 6 години  бесплатно
 Дете (6-12 год) на редовно легло 50% попуст
 Прво дете до 12 години на допол. легло бесплатно
 Второ дете (6-12 год) во One bed. APT 9.00 18.00 11.50 20.00 11.50 20.00
 Возрасен на доп. легло во Studio / One bed. APT 21.00 32.00 32.00€ / 41.00 43.00€ / 52.00
28.50 39.50
 

НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден за соодветното сместување и услуга;
 • Во Студио и One Bedroom APT плаќаат мин 2 лица; Во Two Bedroom APT плаќаат минимум 4 лица;
 • Early booking и Day discounts попустите не се комбинираат
 • Минимум престој - 4 ноќи за Новогодишниот период: /28.12-01.01/;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база BB (ноќевање со појадок) или HB (ноќевање со: појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен, затоплен базен,
 •      - сауна,
 •      - парна бања,
 •      - фитнес,
 •      - детски клуб,
 •      - Wi-Fi интернет во лоби.

Доплати:

 • Новогодишна вечера /задолжителна/ - 85€ за возрасни / 25€ за деца (6-12г);
 • Baby cot - 4€ од ден;
 • Туристичка такса 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Максимално сместување:

 • Studio /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасен + 1 дете до 6 години);
 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години);
 • Two bedroom APT /4+1/  (3 возрасни + 2 деца до 12 години / 4 возрасни + 1 дете до 12 години).

ЛЕГЕНДА 

 • DBL Standard - двокреветнa соба / SNGL -  еднокреветна соба / Studio - студио / One bedroom APT - апартман со една спална / Two bedroom APT - апартман со две спални / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера.

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А.Медитеран и СКТМ

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси