TA Mediteran

Банско

ЗИМА 2017/18 / БАНСКО - SPA Hotel Emerald 4*

 

 

   

 

          Ексклузивниот SPA Hotel EMERALD 4* се наоѓа на одлична локација, во строгиот нов центар на Банско и на само 100m од SKI Гондолата, со поглед кон планината и SKI терените. Располага со: двокреветни соби, опремени со ТВ со дигитални канали, гардеробер, 2 редовни и едно дополнително легло, купатило со када, фен за тело... апартмани со 1 и 2 спални со комплетно опремена кујна или вкупен капацитет од 450 легла. Хотелот располага со огромен лоби бар, каде гостите можат да уживаат во топлиот амбиент збогатен со бесплатните алкохолни и безалкохолни пијалоци како и со коктел на денот, основен ресторан каде се служи појадокот и вечерата како и бар  Moris. Голем модерен SPA центар, член нагрупацијата Victoria & SPA, опремен со затворен, затоплен базен, сауна, парна бања, фитнес, џакузи... паркинг, SKI гардеробер за сопствена опрема.

 EARLY BOOKING 

15% попуст за резервации и целосна уплата до 15.10.2017
10% попуст за резервации и целосна уплата до 15.11.2017

 

 Day discounts  | 7=6; 8=7; 9=8; 10=9; 11=10; 12=10; 13=11; 14=12; 15=13 - за престој во периодoт: /01.03-25.03/
 
Име на Хотел Вид на сместување Услуга

22.12-28.12
04.01-10.01

29.12-03.01
Нова Година

11.01-31.01
01.03-25.03

01.02-28.02

Emerald 4*  DBL Standard /2+1/

HB

44.50€ 55.50€ 31.50 38.00
 SNGL /1+0/ 75.50€ 111.00€ 53.50€ 64.50€
 Family room /3+1/ 44.50 55.50 31.50 38.00
 One bedroom APT /2+2/ 50.00 61.50€ 37.00 43.50
 Two bedrooms APT /4+2/ 47.50€ 55.50€ 33.50 42.00
 Дете до 2 години бесплатно
 Деца (2-13г) на дополнително легло 11.50€
 Деца (2-13г) на дополнително легло во Family room 50% попуст
 Дете (2-13г) на редовно легло 40% попуст
 Возрасен на дополнително легло 30% попуст



НАПОМЕНА
 • Цените се однесуваат по лице од ден според избраниот вид на сместување;
 • Во Family room /3+1/ цената ја плаќаат минимум 3 лица;
 • Во Two bedrooms APT /4+2/ плаќаат минимум 4 лица (2 деца до 13г или 1 возрасен на дополнително легло - се сместуваат бесплатно);
 • Mинимум престој - 5 ноќевања за Новогодишниот период: /29.12-03.01/;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен,
 •      - сауна,
 •      - парна бања,
 •      - џакузи,
 •      - Wi-Fi интернет во лоби.
 •      - фитнес.

Доплати:

 • Паркинг - 6.00€ од ден;
 • Wi-Fi интернет - 5.00€ од ден;
 • Новогодишна вечера /задолжителна/ - 70€ за возрасни / 45€ за деца (2-13г);
 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 13 години / 3 возрасни);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасен + 1 дете до 2 години);
 • Family room /3+1/  (3 возрасни + 1 дете до 13 години / 4 возрасни);
 • One bedroom APT  /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 13 години / 3 возрасни / 3 возрасни + 1 дете до 13 години);
 • Two bedrooms APT /4+2/  (4 возрасни + 2 деца до 13 години / 5 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • DBL Standard - двокреветна соба / SNGL - еднокреветна соба / One bedroom APT - апартман со една спална / Two bedroom APT - апартман со две спални /  - само ноќевање / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера.

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 


Број на Патници






















ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси