TA Mediteran

Велинград

Wellness & SPA / ВЕЛИНГРАД - Olymp 4*

SPA Hotel "Olymp"  4* - Велинград

website

    

 

Име на Хотел

Вид на сместување

Услуга

01.09-30.11 01.12-10.01
Недела - Четврток Петок - Сабота сите денови

Olymp 4*

 DBL Standard /2+0/ BB 29.50€ 36.00 36.00
 SNGL /1+0/ 40.00 45.50 45.50
 DBL Studio /2+0/ 35.00 40.00 40.00
 DBL Studio /2+0/ со када  42.50€ 46.50 46.50
 One bedroom APT /2+1/ 45.50 53.50 53.50
 Family APT /4+1/ 122.50 138.50 138.50
 Family Lux APT /4+1/ 133.00 149.00 149.00
 Дете до 6 години бесплатно
 Дете (6-12г) на дополнително легло  16.00€
 Возрасен на дополнително легло      

 

Име на Хотел

Вид на сместување

УслугаOlymp 4*

 DBL Standard /2+1/ HB 40.00€
 DBL Studio /2+1/ 42.50
 DBL Studio /2+1/ со када  45.50€
 Дете до 6 години бесплатно
 Дете (6-12г) на дополнително легло  11.00€ на база BB
 Деца над 12г на допонително легло 16.00€ на база BB
 Возрасен на дополнително легло  

  


Напомена:

 • Цените се дадени по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување, освен за Family APT и Family Lux APT, каде цените се дадени за наем од ден;
 • Цените не се валидни за време на национални празници во Р.Бугарија; 
 • За уплата во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база BB (ноќевање со појадок) или HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - внатрешен базен со минерална вода и џакузи,
 •      - римска бања,
 •      - фитнес центар,
 •      - паркинг.

Доплати:

 • Доплата за вечера - 14.50€ по лице од ден;
 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд. 

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+0/  (2 возрасни + 1 дете до 6г / 3 возрасни);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасен + 1 дете до 6г);
 • DBL Studio /2+0/  (2 возрасни + дете до 6 г / 3 возрасни);
 • One bedroom APT /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12г / 3 возрасни);
 • Family APT /4+1/  ( 3 возрасни + 2 деца до 12г/ 4 возрасни + 1 дете до 12г / 5 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • DBL room - двокреветна соба SNGL -  еднокреветна соба / Оne bedroom APT - апартман со една спална / Тwo bedroom APT - апартман со две спални / Family APT - фамилијарен апартман / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера.

  

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А.Медитеран и СКТМ

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси