TA Mediteran

Велинград

Wellness & SPA / ВЕЛИНГРАД - Grand Hotel 5*

 "Grand Hotel"  5* - Велинград

website

    

 

Име на Хотел Вид на сместување

Услуга

03.01-22.12.2017
1 ноќевање 2-3 ноќевања 4-5 ноќевања 6 или повеќе ноќевања

Grand Hotel 5*

 DBL Standard /2+1/ (no view)  BB 42.50€ 36.00€ 34.00 32.00
 SNGL Standard /1+0/ 50.50 44.00 42.00 40.00
 DBL Deluxe /2+1/ (forest or city view)  47.00 40.00 37.50 35.50
 DBL Grand Deluxe /2+2/ 51.50€ 44.50€ 41.00

39.00€

 APT Junior /2+1/ 64.50 55.00 51.50

48.00

 APT Deluxe /2+2/ 73.00

62.00€

58.50 55.00
 APT VIP with private Jacuzzi /2+2/

82.00€

79.50 65.50 62.00

 Деца до 6 години на дополнително легло

бесплатно сместување на база BB
 Дете до 12 години во АПТ бесплатно сместување на база BB
 Дете (6-12г) на редовно легло 30% попуст
 Дете (6-12г) на дополнително легло  70% попуст
 Возрасен на дополнително легло 19.00

 


Напомена:

 • Цените се дадени по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување;
 • Цените не се валидни за време на национални празници во Р.Бугарија; 
 • За уплата во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база BB (ноќевање со појадок) или HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - полу-олимписки базен со минерална вода,
 •      - џакузи,
 •      - минерален надворешен базен,
 •      - фитнес,
 •      - парна бања,
 •      - финска сауна,
 •      - био сауна, 
 •      - ледена соба,
 •      - топли лежалки,
 •      - вулканска соба,
 •      - релакс зона,
 •      - Wi-Fi интернет,
 •      - сеф во собата,
 •      - паркинг.

Доплати:

 • Доплата за вечера - 14.50€ по лице од ден.
 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд. 

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12г / 3 возрасни);
 • SNGL Standard /1+0/  (1 возрасен + 1 дете до 6г);
 • DBL Deluxe /2+1/  ( 2 возрасни + 1 дете до 12г / 3 возрасни);
 • DBL Grand Deluxe /2+2/  ( 2 возрасни + 2 деца до 12г / 3 возрасни + 1 дете до 12г / 4 возрасни);
 • APT Junior /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12г  / 3 возрасни);
 • APT Deluxe /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12г / 3 возрасни + 1 дете до 12г / 4 возрасни);
 • APT VIP with private Jacuzzi /2+2/  ( 2 возрасни + 2 деца до 12г / 3 возрасни + 1 дете до 12г / 4 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • DBL room - двокреветна соба SNGL -  еднокреветна соба / APT one bedroom - апартман со една спална / APT two bedroom - апартман со две спални Family APT- фамилијарен апартман / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера / Forest or city view - поглед кон шума или град.

  

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А.Медитеран и СКТМ

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси