TA Mediteran

Боровец

Wellness & SPA / БОРОВЕЦ - Lion

Hotel Lion 4*
website

   
  

 

Име на Хотел Термин 01.04-30.11.2017
до 2 ноќевања 3 или повеќе ноќевања
Вид на сместување/Услуга BB HB BB HB
Lion 4*  DBL Standard /2+0/ 23.00€ 31.00 20.50 28.50
 SNGL /1+0/ 36.00 43.50 33.50 41.00
 Family room /2+2/ 31.00€ 38.50€ 28.50€ 36.00€
 One Bedroom APT /4+1/ 23.00 27.00
20.50 24.50€
 Дeца до 2 години бесплатно
 Дете (2-12г) на редовно легло 50% попуст
 Прво дете (2-12г) на доп. легло во DBL или Family бесплатно
 Второ дете (2-12г) на доп. легло во Family 16.50 23.00 14.50 21.50
 Возрасен на дополнително леглo 16.50 23.00 14.50 21.50

 


НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување;
 • Цените не се валидни за време на национални празници;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база: BB (ноќевање со појадок) или HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
       - затворен базен,
       - сауна,
 •      - парна бања,
       - фитнес
 •      - релакс зона,
 •      - Wi-Fi интернет (во лоби бар);
 •      - паркинг.

Доплати

 • Туристичка такса 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд.

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+0/ (2 возрасни + 1 дете до 4г);
 • SNGL /1+0/ (1 возрасeн + 1 дете до 4г);
 • Family room /2+2/ (2 возрасни + 2 деца до 12г / 3 возрасни + 1 дете до 12г / 4 возрасни);
 • One bedroom APT /4+1/ (3 возрасни + 2 деца до 12г / 4 возрасни + 1 дете до 12г / 5 возрасни);

ЛЕГЕНДА

 • DBL Standard - двокреветна стандард / SNGL - еднокреветна соба / Family room - фамилијарна соба /One bedroom APT - апартман со 1 спалнa / BB - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера. 

 За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ.


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси