TA Mediteran

Боровец

Wellness & SPA / БОРОВЕЦ - Rila 4*

 
   

    

Име на Хотел

Термин 01.06-15.10.2017
недела - четврток

петок - сабота

Вид на сместување / Услуга BB HB BB HB
Rila 4*

 DBL room /2+1/

24.00 32.50 27.50 36.50€ 
 SNGL /1+0/ 34.50 43.00 38.50 47.50€ 

 Дeца до 2 години

бесплатно
 Деца (2-12г.) на дополнително легло плаќа само оброци
 Дете до 12г на  редовно легло 30% попуст
 Возрасен на дополнително легло плаќа само оброци

 


НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база BB: (ноќевање со појадок), HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
       - затворен базен,
       - Wi-Fi интернет во Lobby барот.

Доплати:

 • Доплата за појадок - 7€ за возрасни / 4€ за деца (2-12г);
 • Доплата за вечера - 13€ за возрасни / 7€ за деца (2-12г);
 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд.

Максимално сместување:

 • DBL room /2+1/ - 2 возрасни + 1 дете до 12год. / 1 возрасeн + 2 деца до 12год. / 3 возрасни;
 • SNGL /1+0/ - 1 возрасeн + 1 дете до 2год.;

ЛЕГЕНДА

 • DBL room - двокреветна соба / SNGL -  еднокреветна соба /  - само ноќевање / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера.

 За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси