TA Mediteran

Банско

Wellness & SPA / БАНСКО - Murite 4*

 MURITE CLUB HOTEL 4*

website


    

 

Локација: Разлог, на 500 метри од голф игралиштето Пирин Голф, на 6 км од Банско.
Капацитет: хотелот е изграден во 2008 год. и истиот е реновиран во 2011 год. Располага со вкупно 67 модерно и стилски опремени двокреветни соби, студија и апартмани.
Хотелски содржини: рецепција, сеф на рецепција (се доплаќа), менувачница,ски гардероба, конференциска сала, ресторан, лоби бар, детски катче, интернет во јавните простории, надворешен базен, СПА центар, фитнес, затворен базен, џакузи, масажа, турска бања, парна бања, сауна, пинг понг, шател бус до лифт станицата
Опременост на собите: сателитска TV, телефон, кујна, фен

  

Име на Хотел Термин 18.04-30.11.2017
2 ноќевања 3 ноќевања 5 ноќевања 7 ноќевања 9 ноќевања
Вид на сместување / Услуга HB AI HB AI HB AI HB AI HB AI
Murite Club Hotel 4*  DBL Standard (Orchidea) /2+0/ 22.00€ 29.00 20.00 26.50 19.50 26.00 19.00 25.50 17.50 23.50
 SNGL (Orchidea) /1+0/ 33.00
43.50 30.00 40.00 29.50 39.00 28.50 38.50 26.50 35.50
 One Bedroom APT (Orchidea) /2+2/ 27.50€ 34.00 25.50€ 31.50 24.50€ 31.00 24.00€ 30.50 22.50 29.00
 Two Bedroom APT (Orchidea) /4+2/ 22.00€ 29.00 20.00€ 26.50 19.50€ 26.00 19.00€ 25.50 17.50 23.50
 DBL Deluxe (Azalia) /2+0/ 27.00€ 33.50 24.00€ 30.50 23.00€ 29.50 22.50€ 29.00 21.00 27.50
 SNGL (Azalia) /1+0/ 40.50 50.50 36.00 46.00 34.50 44.50 34.00 43.50 31.50 41.50
 One Bedroom Deluxe APT (Azalia) /2+2/ 32.00 38.50 29.50€ 35.50 28.50€ 34.50 28.00 34.00 26.50 32.50
 Two Bedroom Deluxe APT  (Azalia) /4+2/ 27.00€ 33.50 24.00€ 30.50 23.00€ 29.50 22.50€ 29.00 21.00 27.50

 Дете до 4 години

бесплатно
 Прво дете (4-14г.) на доп. легло во АПТ бесплатно
 Второ дете (4-14г.) на доп. легло во АПТ 50% попуст
 Возрасен на доп. легло 25% попуст

 


НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување;
 • Во Two bedrooms APT плаќаат мин. 4 лица;
 • Deluxe сместувањето е во блок Azalia a останатото сместување во блок Orchidea и Camelia;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база HB (ноќевање со појадок и вечера) или AI (ноќевање со појадок, ручек, вечера, меѓуоброк + пијалоци);
 • Бесплатно користење на:
 •     - затворен базен,
 •      - сауна,
 •      - џакузи,
 •      - парна бања,
 •      - детска соба,
 •      - фитнес, 
 •      - Wi-Fi интернет,
 •      - мини зоолошка.
 •      - паркинг.

All Inclusive програмата вклучува

 • Појадок, ручек и вечера (шведска маса);
 • Меѓуоброк;
 • Безалкохолни пијалоци (вода, сок, кафе, чај) за време на оброците;
 • Локални алкохолни пијалоци (пиво, вино, водка, ракија) за време на ручекот и вечерата. 

Доплати:

 • Туристичка такса 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Максимално сместување:

 • DBL Standard & Deluxe /2+0/  (2 возрасни);
 • One bedroom apartment /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 14 години / 3 возрасни);
 • Two bedroom apartment /4+2/  (4 возрасни + 2 деца до 14 години / 5 возрасни).

ЛЕГЕНДА 

 • DBL Standard - двокреветнa соба / SNGL -  еднокреветна соба / One bedroom APT - апартман со една спална / Two bedroom APT - апартман со две спални / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера / АI - се вклучено.

  

    

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси