TA Mediteran

Банско

Wellness & SPA / БАНСКО - Bansko SPA & Holidays 4*

 

 

   

 

         4* Bansko SPA & Holidays хотел се наоѓа во западниот дел на Банско со поглед кон Пирин и Рила Планина и на околу 500м од SKI гондолата и центарот на Банско. Располага со модерно опремени 97 соби и апартмани, опремени со: гардеробер, телефон, ТВ со сателитска, интернет, централна клима, сеф, мини бар, купатило со када, фен за тело, балкон.. електронско заклучување на врата со чип картичка.. Како дополнителни услуги на клиентите на располагање е room service, перење, пеглање, фризерски услуги, конференциска сала со 100 места.. За релаксација на гостите на располагање е огромен лоби бар, затворен затоплен базен, џакузи, сауна, релакс зона, фитнес, кабини за масажа, Меана во традиционален стил, како и бесплатен Wi Fi интернет и паркинг.. Ви посакуваме пријатен престој.

Име на Хотел
Вид на сместување

Услуга

01.10-30.11.2017

Bansko SPA & Holidays 4*
 DBL Standard /2+2/ AI
21.00
 SNGL /1+0/ 32.00
 One bedroom APT /2+2/ 34.00
 Дете до 7 години бесплатно
 2-ро дете до 7год 70% попуст
 Дете (7-14г.) на дополнително легло 50% попуст
 Дете (7-14г.) на редовно легло 30% попуст
 Возрасен на дополнително легло 30% попуст

 


НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице од ден според избраниот вид на сместување и услуга;
 • Минимум престој - 2 ноќевања;
 • За уплата во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база AI (ноќевање со појадок, ручек, вечера, меѓуоброк + пијалоци);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен,
 •      - сауна,
 •      - парна бања,
 •      - фитнес,
 •      - паркинг.

Доплати:

 • Туристичка такса 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Аll Inclusive програмата вклучува: 

 • Појадок: 07:30 - 10:00 часот (вода / џус / топли пијалоци);
 • Ручек: 12:30 - 14:00 часот (вода / џус / топли пијалоци / локални алкохолни пијалоци / вино / пиво);
 • Попладневен меѓуоброк: 15:00 - 17:30 (сендвичи /кроасани / палачинки / овошје / вода / џус / топли пијалоци);
 • Вечера: 19:00 - 21:00 часот (вода / џус / топли пијалоци / локални алкохолни пијалоци / пиво / вино).

Максимално сместување: 

 • DBL Standard /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 14 години + 1 дете до 7 години / 3 возрасни + 1 дете до 7 години);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасeн + 1 дете до 7 години);
 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 14 години + 1 дете до 7 години / 3 возрасни + 1 дете до 14 години + 1 дете до 7години / 4 возрасни + 1 дете до 7 години).

ЛЕГЕНДА

 • DBL Standard - двокреветна соба / SNGL - еднокреветна соба One bedroom APT - апартман со една спална /  - само ноќевање / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера / AI - All Inclusive (се вклучено).

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А.Медитеран и СКТМ 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси