TA Mediteran

Банско

Wellness & SPA / БАНСКО - St. Ivan Rilski 4*

  

    

Локација: на 800 метри од Гондолата, 1.5 км од центарот на Банско.
Капацитет: 100 двокреветни соби, 7 луксузни, 98 студија и апартмани.
Хотелски содржини: 3 ресторани, лоби бар, Буда бар, 3 конференциски сали, СПА центар (сауна, парна бања, затворен базен) фитнес, интернет пристап, менувачница, ски остава.
Опременост на собите: сателитска ТВ, фрижидер, телефон, бања со туш. Студиата се со француски лежај и мини кујна опремени како стандардните соби. Апартманите имаат две соби, спална и дневна соба со кујна.
  
 

Име на Хотел

Вид на сместување

Услуга

07.05-31.10.2017
мин. 2 ноќевања
St. Ivan Rilski 4*  DBL Standard /2+1/ HB 23.50€
 SNGL /1+0/ 33.00€
 Дете до 6 години
бесплатно
 Деца (6-12г) на дополнително легло
8.00€
 Возрасен на дополнително легло
15.00€

 

Име на Хотел Термин 01.11-30.11.2017
Вид на сместување / Услуга HB FB
St. Ivan Rilski 4*  DBL Standard /2+1/ 29.50€ 34.50
 Studio /2+1/
 SNGL /1+0/ 47.50 52.50
 Дете до 6 години
бесплатно
 Деца (6-12г) на дополнително легло
12.50€ 16.00
 Возрасен на дополнително легло
20.00€
25.00
 
 

НАПОМЕНА
 • Цените се однесуваат по лице од ден според избраниот вид на сместување;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база HB (ноќевање со појадок и вечера) или FВ (ноќевање со појадок, ручек и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - спа центар-базен,
       - сауна,
       - инфраред сауна,
 •      - релакс зона,
 •      - Wi-Fi интернет,
 •      - детско катче,
 •      - паркинг.

Доплати:

 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12г / 3 возрасни);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасен + 1 дете до 6 години);
 • Studio /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12г / 3 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • DBL Standard - двокреветна соба / SNGL - еднокреветна соба / Studio - студио - само ноќевање / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера / FB - ноќевање со појадок, ручек и вечера.

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси