TA Mediteran

Банско

Wellness & SPA / БАНСКО - Maria Antoaneta Residence 3*

 

  
   

 

            3* комплекс "Maria Antoaneta Residence" - се наоѓа наспроти SKI стазата, веднаш до реката и над Mall Bansko. Хотелот се состои од 200 апартмани, од нив 75 за слободен прием на туристи распоредени во 5 одделни блока. Хотелот е идеално место за семејни одмори, ски одмор ,романтичен одмор од оптовареното секојдневие, спортски одмор или камп за обука во секое време од годината. Располага со DBL соби / Junior suite / One Bedroom suite како и One/Two bedroom апартмани за 4 и 6 лица сите опремени со: гардеробер / LCD-TV, балкон, 
Хотелски содржини: Рецепција и туристичка канцеларија / лоби бар / сеф / ресторан / Отворен базен со зона за релаксација / Лифтови во секој блок / Отворен и затворен паркинг / ски гардероба / Безбедност - видео надзор / Бесплатен Wi- Fi интернет / Затворен Спа центар (затоплен базен, сауна, парна бања, кабини за масажа...)

 Day discounts  | 6=5; 7=6; 8=7; 9=8; 10=8; 11=9;

 
Име на Хотел Термини 10.09-30.11.2017
Вид на сместување / Услуга HB+ AI
Maria Antoaneta
Residence 3*
 DBL /2+0/ 18.50€ 22.00€
 One bedroom APT /2+2/ 24.00 27.50
 Деца до 6 години бесплатно
 Прво дете до 12 години бесплатно
 Второ дете (6-12г.) на дополнително легло 50% попуст
 Дете (6-12г) на редовно легло плаќа редовна цена за возрасен
 Возрасен на дополнително легло 30% попуст

 


НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување и услуга;
 • Минимум престој - 2 ноќевања;
 • За уплата во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на услуга: HB+ (ноќевање со појадок и вечера + пијалоци за време на вечерата), AI (ноќевање со појадок, ручек, вечера, меѓуоброк + пијалоци);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен, базен,
 •      - сауна,
 •      - парна бања,
 •      - фитнес,
 •      - паркинг.

All Inclusive програмата вклучува

 • Појадок, ручек и вечера (шведска маса);
 • Меѓуоброк;
 • Безалкохолни пијалоци (вода, сок, кафе, чај) за време на оброците;
 • Локални алкохолни пијалоци (пиво, вино, водка, ракија) за време на ручекот и вечерата. 

Доплати:

 • - Доплата за поглед на планина - 4€ по соба од ден;
 • - Доплата за миленици под 10кг - 6€ од ден;
 • - Доплата за подземна гаража - 6€ од ден (24 часа);
 • - Доплата за baby cot - 24€ од ден;
 • - Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • - Патничко осигурување - 150мкд.

Максимално сместување: 

 • DBL Standard /2+0/  (2 возрасни + 1 дете до 6 години);
 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години / 4 возрасни).

ЛЕГЕНДА 

 • DBL Standard - двокреветнa соба / SNGL -  еднокреветна соба / Studio - студио / One bedroom APT - апартман со една спална / ВВ - ноќевање со појадок / НВ+ - ноќевање со појадок и вечера + пијалоци за време на вечерата / АI - се вклучено.

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А.Медитеран и СКТМ


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси