TA Mediteran

Банско

Wellness & SPA / БАНСКО - Trinity 4*

 Тrinity 4* - Банско

website


          Ново изградениот 4* хотел Trinity се наоѓа во Централниот дел на Банско на околу 100м од црквата и Плоштадот во Банско. Располага со 42 DBL стандардни соби / 8 DBL Deluxe соби / 4 VIP апартмани, сите модерно опремени со нов мебел, легла, купатила.. 
Хотелски содржини: Лоби бар / основен ресторант со капацитет од 100 места, конференциска сала и SKI гардеробер. На располагање на гостите е модерен SPA центар, опремен со Турска бања, Финска сауна, камена бања, парна бања, релакс зона за масажа, солариум, затворен базен со размер 10 х 20 метри, детски базен, џакузи, фитнес сала.  

     

 

Име на Хотел Термини

01.04-30.11.2017

Вид на сместување / Услуга

BO

BB

НB+ ALL
Trinity 4*  DBL Standard /2+1/ 12.00€ 14.00€ 18.50€ 22.50
 SNGL /1+0/ 18.50€ 22.50€ 30.00€ 36.00
 One bedroom APT /2+2/ 15.00 17.00 21.50 25.50
 Дете до 7 години бесплатно
 Второ дете до 7 години на дополнително легло 70% Попуст
 Деца (7-14г.) на дополнително легло 50% попуст
 Дете (7-14г.) на редовно легло
 Возрасен на дополнително легло
30% попуст

НАПОМЕНА
 • Цените се однесуваат по лице од ден според избраниот вид на сместување;
 • Цените не важат за време на национални празници;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Сместување во соодветно избраниот вид на сместување на база BO (само ноќевање), BB (ноќевање со појадок), HB+ ( ноќевање со појадок и вечера + пијалоци за време на вечерата), ALL (ноќевање со појадок, доцен појадок, ручек, вечера);
 • Бесплатно користење на:
       - затворен базен,
       - сауна,
       - парна бања,
       - Wi-Fi интернет,
       - отворен паркинг.

Доплати:

 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 14 години / 3 возрасни);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасен + 1 дете до 7 години);
 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 14 години / 4 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • DBL Standard - двокреветна соба / SNGL - еднокреветна соба / One bedroom APT - апартман со една спална /  - само ноќевање / ВВ - ноќевање со појадок /  НВ+ - ноќевање со појадок и вечера + пијалоци за време на вечерата / АLL (All Inclusive Light) - ноќевање со појадок, доцен појадок, ручек, вечера. 

 За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси