TA Mediteran

Банско

Wellness & SPA / БАНСКО - Saint George Palace 4*

   

  

            "Saint George Palace" е нов луксузен четириѕвезден комплекс, кој нуди комфорни и стилно опремени студија и апартмани. Располага со сопствен ресторан и уникатен Sky Bar со прекрасен панорамски поглед. Се наоѓа на околу 700m од SKI Гондолата, и на само 100m главната SKI патека која започнува од планината и завршува до главниот SKI лифт (SKI Гондолата). Хотелските содржини: SPA центар со сауна, турска бања, џакузи и еден од најголемите внатрешни базени во Банско; фитнес центар; игротека за деца; лежалки во преубавата градина; Wi-Fi интернет во целиот хотел. Сите содржини се бесплатни за гостите на хотелот, единствено SPA процедурите се доплаќаат. 
 


Име на Хотел

Вид на сместување Услуга 18.04-14.12.2017
Saint George
Palace 4*
 Studio /2+0/


24.50€
 One bedroom APT /2+2/ 35.50
 Two bedroom APT /4+1/ 49.50€
 Three bedroom APT /6+1/ 64.00
 Деца до 4 години бесплатно
 Деца (4-12г.) на дополнително легло бесплатно
 Возрасен на дополнително легло бесплатно
 

НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по соба & апартман од ден за онолку лица според избраниот вид на сместување;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Сместување во соодветно избраниот вид на сместување на база BO (само ноќевање);
 • Бесплатно користење на:
       - затворен базен,
       - сауна,
       - парна бања,
       - џакузи,
       - фитнес,
 •      - паркинг,
       - Wi-Fi интернет во целиот хотел.

Доплати:

 • Појадок - 4.50€ за возрасни / 3.50€ за деца (4-12г.);
 • Полупансион - 12€ за возрасни / 6.50€ за деца (4-12г.);
 • Туристичка такса 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Максимално сместување:

 • Studio /2+0/  (2 возрасни + 1 дете до 4 години);
 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасен + 2 деца до 12 години / 3 возрасни);
 • Two bedroom APT /4+1/  (4 возрасни + 2 деца до 12 години / 5 возрасни);
 • Three bedroom APT /6+1/  (6 возрасни + 2 деца до 12 години / 7 возрасни). 

ЛЕГЕНДА

 • DBL Studio - двокреветно студио / 1 bedroom APT - апартман со една спална / 2 bedroom APT - апартман со две спални / 3 bedroom APT - апартман со три спални /  - само ноќевање / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера. 

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси