TA Mediteran

Банско

Wellness & SPA / БАНСКО - Casa Karina 3*   

 


Име на Хотел

Вид на сместување Услуга 01.04-30.11.2017
 Casa Karina 3*  DBL Standard /2+1/

AI

25.00€
 DBL Studio /2+1/ 26.00€
 SNGL /1+0/ 37.50€
 One bedroom APT /2+1/ 28.00
 Two bedrooms APT /4+1/ 28.00€
 Деца до 6 години бесплатно
 Деца (6-12г) на дополнително легло
15.50
 Деца (6-12г) на редовно легло 16.50
 Возрасен на дополнително легло во АПТ 
20.00
 

НАПОМЕНА
 • Цените се однесуваат по лице од ден според избраниот вид на сместување (во Two bedrooms APT плаќаат минимум 4 лица);
 • Минимум престој - 2 ноќевања за време на викенд;
 • Цените не важат за време на национални празници;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база АI (ноќевање со појадок, ручек, вечера, меѓуоброк + пијалоци);
 • Бесплатно користење на:
       - затворен базен,
       - сауна,
       - парна бања,
       - фитнес,
       - паркинг.

All Inclusive програмата вклучува

 • Појадок, ручек и вечера (шведска маса);
 • Меѓуоброк;
 • Безалкохолни пијалоци (вода, сок, кафе, чај) за време на оброците;
 • Локални алкохолни пијалоци (пиво, вино, водка, ракија) за време на ручекот и вечерата.

Доплати:

 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+1/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни);
 • Studiо /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 6 години);
 • One bedroom apartment /2+1/  (2 возрасни + 2 деца до 6 години / 2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • Two bedroom apartment /4+1/  (4 возрасни + 2 деца до 6 години / 4 возрасни + 1 дете до 12 години / 5 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • DBL Studio - двокреветно студио / One bedroom APT - апартман со една спална / Two bedroom APT - апартман со две спални / ADL - возрасен / CHD - дете /  - само ноќевање / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера. 

 За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси