TA Mediteran

Банско

Wellness & SPA / БАНСКО - St. George SKI & SPA 4*

 

   

           St.George & SPA е нов луксузно дизајниран хотел, лоциран во западниот дел на Банско и на околу 400м од SKI гондолата и 500м од новиот центар на Банско. Располага со Двокреветни соби, Студија и апартмани, луксузно опремени.. Местоположбата на хотелот, архитектурниот дизајн на рестораните и собите, топлината, удобноста, модерниот SPA центар во комбинација со врвниот квалитет на хотелските услуги го прави овој хотел уникатен. Уживајте во Вашиот одмор.   
 


Име на Хотел

Вид на сместување Услуга

01.10-30.11.2017

St. George SKI & SPA 4*  DBL Economy /2+0/

HB

17.50€
 DBL Standard /2+0/
19.50
 SNGL /1+0/ 33.50
 Studio Economy /2+1/ 20.50€
 Studio Standard /2+1/ 22.50€
 One bedroom APT Economy /2+2/ 23.00€
 One bedroom APT Standard /2+2/ 25.00€
 Дете до 6 години бесплатно
 Дете (6-12г) на дополнително легло 6.00
 Возрасен на дополнително легло во  Studio или APT 17.00

  


НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен, затоплен базен,
 •      - џакузи,
 •      - парна бања,
 •      - сауна,
 •      - aroma сауна,
 •      - финска сауна,
 •      - игротека за деца,
 •      - Wi-Fi интернет,
 •      - паркинг.

Доплати:

 • Туристичка такса 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Максимално сместување:

 • DBL Economy /2+0/  (2 возрасни);
 • DBL Standard /2+0/  (2 возрасни);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасен + дете до 6 години);
 • Studio Economy /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • Studio Standard /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • One bedroom APT Economy /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години / 4 возрасни);
 • One bedroom APT Standard /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години / 4 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • DBL Standard - двокреветнa стандардна соба / DBL Economy - двокреветнa економична соба (на 1-ви кат) / SNGL -  еднокреветна соба / Studio - студио / One bedroom APT - апартман со една спална / Two bedrooms APT - апартман со две спални / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера.

За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А.Медитеран и СКТМ 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси