TA Mediteran

Банско

Wellness & SPA / БАНСКО - Astera Hotel & SPA 4*

 

   

 

       4* ASTERA хотел се наоѓа во новиот центар на Банско, опкружен со многу хотели, ресторани, барови и на само 200м од SKI гондолата. Располага со 130 соби од кои што 84 двокреветни соби, 35 апартмани со 1 и 2 спални, сите модерно опремени со нов мебел, гардеробер, балкони, ТВ со сателитска, телефон, купатило со туш кабина или када во апартманите, фен за тело, сеф, минибар.. на 4 ката и 5 лифта. За релаксација на гостите.. на располагање е лоби бар, затворен аква парк со најразлични базени, детски базен, отворен затоплен базен и џакузи, фитнес, куглана, игротека за деца, ресторант, паркинг..


АКВА ПАРК

-Голем /основен/ базен;  
-Река - атракција – која ги обиколува сите базени, поделена на 2 дела;
-Хидромасажни /водно-воздушни/ лежалки, во големиот базен;
-Голем полуолимписки базен за пливање и скокање; 
-Водна пештера, преградена со водена преграда и место за хидромасажи;
-Џакузи со хидромасажни третмани - 2 броја;
-Мали базени со мал водопад тип рака - 2 броја; 
 
За децата:
-Детски базен со мини воден тобоган и водни чамци.

 

Име на Хотел Вид на сместување Услуга 01.11-30.11.2017
Понеделник - Четврток Петок - Недела
Astera Hotel & SPA 4*  DBL Standard /2+1/

BB

18.50€ 20.00€
 SNGL room /1+0/ 23.50€ 25.50€
 One bedroom APT /2+2/ 42.00€ 46.50€
 Two bedroom APT /4+2/ 28.50€ 31.50€
 Деца до 3 години бесплатно
 Прво дете (3-13г.) на дополнително легло бесплатно
 Второ дете (3-13г.) на дополнително легло 50% попуст
 Дете (3-13г.) на редовно легло 50% попуст
 Возрасен на дополнително легло 30% попуст

 


НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување;
 • Во Two bedroom APT, плаќаат мин. 4 лица;
 • За уплата во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база BB (ноќевање со појадок) или (ноќевање со појадок и вечера);
  Бесплатно користење на:
 •      - затворени базени (Aqua Park),
 •      - сауна,
 •      - парна бања,
 •      - фитнес,
 •      - паркинг,
 •      - Wi-Fi интернет,
       - трансфер од/до SKI Гондолата.

Доплати:

 • Вечера - 9€ за возрасни / 5€ за деца (3-13г.);
 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 13 години / 3 возрасни);
 • SNGL room /1+0/  (1 возрасeн + 1 дете до 3 години);
 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 13 години / 3 возрасни + 1 дете до 3 години);
 • Two bedroоm APT /4+2/  (4 возрасни + 2 деца до 13 години / 5 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • One bedroom APT - апартман со една спална / Two bedrooms APT - апартман со две спални DBL Standard - двокреветна стандард соба / SNGL - еднокреветна соба/  - само ноќевање / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера. 

  За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А.Медитеран и СКТМ 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси