Notice
 • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/806
Print this page

Wellness & SPA / БАНСКО - Grand Hotel 4*

 

 

 website

 

  


Луксузниот 4* GRAND HOTEL се наоѓа на влезот во Банско и на само 30мин. пешачење до SKI гондолата и 10мин. од центарот на Банско. Комплетно реновиран во 2014 година во луксузен, модерен стил и ентериер со највисоки стандарди и дизајни кои ќе ги задоволат и најпретенциозните гости. Овозможува една колекција на удобства како ресторанот, така и модерниот SPA центар со сауна, масажа, џакузи, спортски центар, огромен лоби бар, казино, ноќен клуб и салон за убавина. Сета палета на понуди ќе Ви овозможи незаборавен престој во GRAND HOTEL, Банско.

 

Име на Хотел Вид на сместување Услуга 11.09-30.11.2017

1 ноќевање

Недела - Четврток Петок - Сабота
мин. 2 ноќевања мин. 2 ноќевања
Grand 4*  DBL Standard /2+0/

AI

35.00€ 29.00€ 31.50€
 DBL Studio /2+1/ 35.00€ 29.00 31.50€
 DBL Deluxe /2+1/
 VIP Room /2+0/ 40.00€ 40.00€ 40.00€
 Дете до 12 години бесплатно
 Возрасен на дополнително легло 30% попуст

 


Име на Хотел

Вид на сместување Услуга

01.12-22.12

23.12-25.12
26.12-29.12
Grand 4*  DBL Standard /2+0/

HB

25.00€ 40.00€ 31.00€
 DBL Studio /2+1/
 SNGL Room /1+0/ 45.00€ / 56.00
 DBL Deluxe /2+1/ 28.50€ 43.50€ 35.00€
 VIP Room /2+0/ 35.00€ 56.00€ 41.00€
 One bedroom APT /2+2/
32.00€ 46.50€ 38.00€
 Two bedrooms APT /4+1/ 26.50€ 41.50€ 33.00€
 Дете до 6 години бесплатно
 Дете (6-12г) на дополнително легло 50% попуст
 Возрасен на дополнително легло во APT 30% попуст
 

НАПОМЕНА
 • Цените се однесуваат по лице од ден за избраниот вид на сместување (во Two bedrooms APT плаќаат минимум 4 лица);
 • Цените не се валидни за време на национални празници;
 • Минимум престој - 3 ноќевања за периодот /01.12-29.12/;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Сместување во соодветно избраниот вид на сместување на база HB (ноќевање со појадок и вечера) или AI (ноќевање со појадок, ручек, вечера, меѓуоброк + пијалоци);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен,
 •      - детски базен,
 •      - лакониум парна бања,
 •      - сауна / инфраред сауна / финска сауна / солена сауна / арома сауна,
 •      - релакс соба,
 •      - џакузи,
 •      - фитнес,
 •      - Wi-Fi интернет во цел хотел.

All Inclusive програмата вклучува: 

 • Појадок: 07:30 – 10:30 /основен ресторан/;
 • „Grand brunch”: 11:00 - 12:00 /основен ресторан/;
 • Ручек: 13:00 – 15:00 /основен ресторан/;
 • „Happy hours”: (овошје, сандвичи, слатки, пијалоци ) 16:00 - 17:00 /основен ресторан/;
 • Вечера: 18:30 – 22:30 /основен ресторан/;
 • Консумација на кафе, чај, сокови, бугарски алкохол, вино, пиво од 10:00 – 21:30 /основен ресторан/.

Доплати:

 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+0/  (2 возрасни + 1 дете до 6 години);
 • Studio /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години);
 • SNGL room /1+0/  (1 возрасeн + 1 бебе до 2 години);
 • DBL Deluxe /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години);
 • VIP Room /2+0/  (2 возрасни + 1 дете до 6 години);
 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години);
 • Two bedroоmѕ APT /4+1/  (4 возрасни + 2 деца до 12 години / 5 возрасни + 1 дете до 12 години).

ЛЕГЕНДА

 • DBL Standard - двокреветна стандард соба / SNGL - еднокреветна соба / One bedroom APT - апартман со една спална / Two bedrooms APT - апартман со две спални /  - само ноќевање / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера / AI - се вклучено. 

 За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 

ДОГОВОР ЗА ПАТУВАЊЕ - РЕЗЕРВИРАЈ


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

{gallery}806{/gallery}