TA Mediteran

Банско

Wellness & SPA / БАНСКО - Grand Hotel 4*

 

 

 website

 

  


Луксузниот 4* GRAND HOTEL се наоѓа на влезот во Банско и на само 30мин. пешачење до SKI гондолата и 10мин. од центарот на Банско. Комплетно реновиран во 2014 година во луксузен, модерен стил и ентериер со највисоки стандарди и дизајни кои ќе ги задоволат и најпретенциозните гости. Овозможува една колекција на удобства како ресторанот, така и модерниот SPA центар со сауна, масажа, џакузи, спортски центар, огромен лоби бар, казино, ноќен клуб и салон за убавина. Сета палета на понуди ќе Ви овозможи незаборавен престој во GRAND HOTEL, Банско.

 

Име на Хотел Вид на сместување Услуга 11.09-30.11.2017

1 ноќевање

Недела - Четврток Петок - Сабота
мин. 2 ноќевања мин. 2 ноќевања
Grand 4*  DBL Standard /2+0/

AI

35.00€ 29.00€ 31.50€
 DBL Studio /2+1/ 35.00€ 29.00 31.50€
 DBL Deluxe /2+1/
 VIP Room /2+0/ 40.00€ 40.00€ 40.00€
 Дете до 12 години бесплатно
 Возрасен на дополнително легло 30% попуст

 


Име на Хотел

Вид на сместување Услуга

01.12-22.12

23.12-25.12
26.12-29.12
Grand 4*  DBL Standard /2+0/

HB

25.00€ 40.00€ 31.00€
 DBL Studio /2+1/
 SNGL Room /1+0/ 45.00€ / 56.00
 DBL Deluxe /2+1/ 28.50€ 43.50€ 35.00€
 VIP Room /2+0/ 35.00€ 56.00€ 41.00€
 One bedroom APT /2+2/
32.00€ 46.50€ 38.00€
 Two bedrooms APT /4+1/ 26.50€ 41.50€ 33.00€
 Дете до 6 години бесплатно
 Дете (6-12г) на дополнително легло 50% попуст
 Возрасен на дополнително легло во APT 30% попуст
 

НАПОМЕНА
 • Цените се однесуваат по лице од ден за избраниот вид на сместување (во Two bedrooms APT плаќаат минимум 4 лица);
 • Цените не се валидни за време на национални празници;
 • Минимум престој - 3 ноќевања за периодот /01.12-29.12/;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Сместување во соодветно избраниот вид на сместување на база HB (ноќевање со појадок и вечера) или AI (ноќевање со појадок, ручек, вечера, меѓуоброк + пијалоци);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен,
 •      - детски базен,
 •      - лакониум парна бања,
 •      - сауна / инфраред сауна / финска сауна / солена сауна / арома сауна,
 •      - релакс соба,
 •      - џакузи,
 •      - фитнес,
 •      - Wi-Fi интернет во цел хотел.

All Inclusive програмата вклучува: 

 • Појадок: 07:30 – 10:30 /основен ресторан/;
 • „Grand brunch”: 11:00 - 12:00 /основен ресторан/;
 • Ручек: 13:00 – 15:00 /основен ресторан/;
 • „Happy hours”: (овошје, сандвичи, слатки, пијалоци ) 16:00 - 17:00 /основен ресторан/;
 • Вечера: 18:30 – 22:30 /основен ресторан/;
 • Консумација на кафе, чај, сокови, бугарски алкохол, вино, пиво од 10:00 – 21:30 /основен ресторан/.

Доплати:

 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+0/  (2 возрасни + 1 дете до 6 години);
 • Studio /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години);
 • SNGL room /1+0/  (1 возрасeн + 1 бебе до 2 години);
 • DBL Deluxe /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години);
 • VIP Room /2+0/  (2 возрасни + 1 дете до 6 години);
 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години);
 • Two bedroоmѕ APT /4+1/  (4 возрасни + 2 деца до 12 години / 5 возрасни + 1 дете до 12 години).

ЛЕГЕНДА

 • DBL Standard - двокреветна стандард соба / SNGL - еднокреветна соба / One bedroom APT - апартман со една спална / Two bedrooms APT - апартман со две спални /  - само ноќевање / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера / AI - се вклучено. 

 За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси