TA Mediteran

Банско

Wellness & SPA / БАНСКО - Premier Luxury Mountain Resort 5*

 

   


         Новиот луксузен 5* хотел во Банско, Premier Luxury Mountain Resort, кој е дел од групацијата на Small Luxury Hotels of the World, се наоѓа во подножјето на Пирин Планина и на околу 300м од СКИ гонодолата. Располага со 111 луксузно опремени DBL соби, Executive aпартмани со една и две спални како и колекција на Premier соби за оние кој го бараат најдоброто од луксуз, исклучителен дизајн, и релаксирачка атмосвера со поглед кон Планината. Разгледајте ја нашата специјална колекција на соби и апартмани,
овде. Хотелскиот комплекс располага со Amvrosia (а'la carte) ресторант, Dionyssos ресторант, бар, билијард бар, детска соба, продавници за сувенири и бутици, играчница за деца, салон за убавина, фризерски салон, SPA & Wellnes центар за релаксација, опремен со: 
Затворен затоплен базен со 32°C вода / Сауна / Џакузи / Турска бања / Парна бања / Фитнес сала / Отворен базен / Отворен и затворен паркинг. 

 

 Day discounts  |5=4 

 


Име на Хотел

Вид на сместување Услуга 10.09-02.11.2017
Premier Luxury Mountain Resort 5*  Executive Room /2+1/

HB

39.50€

 Superiror Suite /2+1/

45.00€
 Deluxe Suite /4+2/ 40.00€
 Дете до 6 години на дополнително легло бесплатно
 Дете (6-12г) на дополнително легло 19.00€
 Возрасен на дополнително легло 27.50€

 


НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден според избраниот вид на сместување;
 • Во Deluxe Suite /4+2/ цената ја плаќаат мимимум 4 лица;
 • Mинимум престој - 2 ноќевања;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - внатрешен и надворешен базен,
 •      - фитнес центар,
 •      - Wi-Fi интернет,
 •      - паркинг,
 •      -анимации за деца.

Доплати:

 • Поглед на планина - 11€ по соба од ноќ;
 • Туристичка такса -1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Максимално сместување

 • Executive Room /2+1/  (2 возрасни  + 1 дете до 12години / 3 возрасни);
 • Superiror Suite /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • Deluxe Suite /4+2/  (3 возрасни + 2 деца до 12 години / 4 возрасни + 2 деца до 12 години / 5 возрасни). 

ЛЕГЕНДА

 • DBL Room - двокреветна соба / SNGL Room - еднокреветна соба / BB - ноќевање со појадок / HB - ноќевање со појадок и вечера;

  За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси