TA Mediteran

Банско

Wellness & SPA / БАНСКО - Apart Hotel & SPA Regnum 5*

 

 

     

       

        "Apart Hotel & Spa REGNUM" е хотел со 5* кој се наоѓа на околу 400 метри од ски лифтовите и 900 метри од центарот на градот, во самото подножје на планината Пирин и до реката Глазне. Опкружен со убава природа и со уникатен стил и дизајн, кој се разликува од типичниот традиционализам во одморалиштето, "REGNUM" е прекрасно место за релаксација, каде одличната услуга, удобност, луксуз и стил се склопени во едно.
Сите апартмани се луксузно опремени и повеќето од нив нудат неверојатен поглед кон величествената Пирин Планина. Без оглед на вашиот избор, сместување по Junior Suite, Executive Suite, Deluxe Suite или простран и многу удобен за големи семејства со 2 спални Grand и Grand Superior Apartment,
пријатниот и удобен престој Ви се секогаш загарaнтирани. Модерниот СПА центар, кој се протега на површина од 710m2 и Ви нуди најразлични процедури (Затворен базен со дел за деца; затворен со балон базен со полу-олимписки димензии, 30° C (од Декември до Април); две надворешни џакузиа 36°C, едно надворешно затворено џакузи; парна бања; турска хамам бања; две Фински сауни; солариум; соба за релаксација; контрасен туш и тропски туш; простории за масажа; ВИП студио за масажа со џакузи; витамин бар), и со целосно опремен Фитнес центар е совршено место за врвна релаксација и подмладување. Хотелот со своите уникатни рекреативни објекти претставува Аll-Season Resort со многу можности за забава и спортски активности во зима и целата пролет-лето сезона (од Април до Ноември). Ресторанот претставува пријатно изненадување со различни традиционални бугарски и интернационални јадења, како и автентична турска кујна. Во "Apart Hotel & Spa REGNUM" секој ќе го најде своето соодветно место за одмор, релаксација, различни активности и уникатна атмосфера за бизнис состаноци, настани или приватни собири.

 

Име на Хотел Термин 18.04-30.11.2017
Петок - Сабота
Вид на сместување / Услуга BB HB
Apart Hotel & SPA
Regnum 5*
 Junior Suite /2+0/ 28.50€ 35.00
 SNGL /1+0/ 50.00 61.50
 Executive Suite /2+1/ 34.50 41.00
 Executive Deluxe Suite /2+1/ 39.50 46.00
 Grand Suite /4+1/ 30.00€ 37.00
 Дете до 5 год. на дополнително легло бесплатно
 Дете (5-8г) на дополнително легло бесплатно 7.00
 Дете (8-15г) на дополнително легло 14.50 20.00
 Прво дете до 8г на редовно легло цена за SNGL соба
 Второ дете до 8г на дополнително легло бесплатно
 Возрасен на дополнително легло 25.50€ 32.00€

 

Име на Хотел Термин 18.04-30.11.2017 (Недела - Четврток)
3 ноќевања 4 ноќевања 5 ноќевања 7 ноќевања
Вид на сместување / Услуга BB HB BB HB BB HB BB HB
Apart Hotel & SPA
Regnum 5*
 Junior Suite /2+0/ 80.00 100.00 103.50 130.00 123.50 156.50 143.00 177.00
 SNGL /1+0/ 140.00 175.00 181.50 227.50 216.50 274.00 250.50 310.00
 Executive Suite /2+1/ 97.50 117.50 125.50 152.00 150.50 183.50 174.00 207.50
 Executive Deluxe Suite /2+1/ 111.50 131.00 144.00 170.00 172.00 205.00 199.50 233.00
 Grand Suite /4+1/ 86.00 105.50 110.50 137.00 132.00 165.00 153.00 186.50
 Дете до 5 год. на дополнително легло бесплатно
 Дете (5-8г) на дополнително легло бесплатно 21.00 бесплатно 28.00 бесплатно  35.00 бесплатно 49.00
 Дете (8-15г) на дополнително легло 43.50

60.00€

58.00 80.00 72.50 100.00 101.50 140.00
 Прво дете до 8г на редовно легло цена за SNGL соба
 Второ дете до 8г на дополнително легло бесплатно
 Возрасен на дополнително легло 76.50€ 96.00€ 102.00€ 128.00€
127.50€ 160.00€ 178.50€  224.00€

 


НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице од ден според избраниот вид на сместување, освен пакет цените каде цените се по лице за 3, 4, 5 и 7 ноќевања;
 • Цените не се валидни за време на национални празници;
 • Минимум престој - 2 ноќевања за време на викендот (Петок - Сабота);
 • За уплата во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база BB (ноќевање со појадок) или HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на:
 •      - затворен базен,
 •      - парна бања,
 •      - сауна,
 •      - контрасен туш,
 •      - релакс зона,
 •      - теретана, 
 •      - детско катче
 •      - сеф,
 •      - паркинг;
 •      - Wi-Fi интернет во целиот хотел.

Доплати:

 • Туристичка такса 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Поглед на планина - 10€ по ноќ;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Максимално сместување

 • Junior Suite /2+0/  (2 возрасни + 1 дете до 5 години);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасен + 1 дете до 5 години);
 • Executive Suite /2+1/ (2 возрасни + 2 деца / 3 возрасни);
 • Executive Deluxe Suite /2+1/  (2 возрасни + 2 деца / 3 возрасни);
 • Grand Suite /4+1/  (4 возрасни + 2 деца / 5 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • SNGL - еднокреветна соба / MV - mountain view (поглед на планина) / ВО - само ноќевање / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера.

  За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А.Медитеран и СКТМ 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси