TA Mediteran

Банско

Wellness & SPA / БАНСКО - Park Hotel Gardenia 4*

 

   

             4* Park Hotel Gardenia, се наоѓа во строгиот центар на Банско. Располага со 84 двокреветни соби со површина од 30м2, Lux соби со површина од 50м2 и апартмани со површина од 75м2. Хотелот има централна клима, огромен Лоби бар со бесплатен Wi-Fi интернет, автентична кафеана каде се служи вечерата (шведска маса), ресторан во Италиански стил со тераса каде се служи појадокот (шведска маса), SPA центар со над 20 различни видови на процедури, менувачница, сервис за перење и пеглање како и игротека за деца.

Опис на собите: Двокреветните Standard и Economy соби се комплетно опремени со телефон со надворешна линија, Wi-Fi интернет, TV, централна клима, тераса (некои од собите), мини бар (комплетно опремен) сеф, гардеробер, купатило со када/туш кабина, со комплетена бањска козметика, телефон, фен за тело, бањарки... Economy двокреветните соби се наоѓаат на III кат и немаат тераса. Lux собите се атрактивно опремени и се со поголема површина на соба и купатило како и када со хидромасажа. Сите соби секојдневно се чистат и се менува постелнина како и бањскиот прибор.

 

Име на Хотел Tермин 01.07 - 30. 11
Вид на сместување / Услуга BB HB AI
Park Hotel
Gardenia 4*
 DBL Standard /2+1/ 15.50€ 21.50€ 27.00€
 DBL Economy /2+0/ 15.00€ 20.50€ 24.50€
 SNGL /1+0/ 30.50

36.50€

42.00€
 DBL Lux /2+2/ 23.00€ 27.00€ 33.00€

 Дете до 7 години

бесплатно

 Второ дете до 7 години на дополнително легло

50% попуст
 Деца (7-14г.) на дополнително легло 40% попуст
 Деца (7-14г.) на редовно легло 20% попуст
 Возрасен на дополнително легло 20% попуст

НАПОМЕНА

 • Цените се однесуваат по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд;
 • Минимум престој - 2 ноќевања.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база BB (ноќевање со појадок), HB (ноќевање со појадок и вечера) или AI (ноќевање со појадок, ручек, вечера, меѓуоброк и пијалоци);
 • Бесплатно користење на:
       - затворен базен,
       - сауна,
       - парна бања,
       - џакузи,
       - фитнес,
       - Wi-Fi интернет,
 •      - мини сеф.

All Inclusive програмата вклучува: 

 • Појадок, ручек и вечера (шведска маса во италијанскиот ресторан);
 • Меѓуоброк;
 • Безалкохолни пијалоци (вода, сок, кафе, чај) за време на оброците;
 • Локални алкохолни пијалоци (пиво, вино, водка, ракија) за време на ручекот и вечерата. 

Доплати:

 • Соба со балкон - 6€ од соба од ден;
  Туристичка такса 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 14 години / 3 возрасни);
 • DBL Economy /2+0/  (2 возрасни + 1 дете до 7 години);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасeн + 1 дете до 7 години);
 • DBl Lux /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 14 години / 3 возрасни + 1 дете до 14 години / 4 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • APT - апартман / DBL - двокреветна / SNGL -  еднокреветна / - само ноќевање / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера AI - се вклучено. 

 За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси