TA Mediteran

Банско

Wellness & SPA / БАНСКО - Rimska Banya 4*

 

website 

     
    

  

Име на Хотел Вид на сместување услуга / термин 09.04-30.06.2018 01.07-02.09.2018 03.09-20.12.2018
пет-саб нед-чет пет-саб нед-чет пет-саб нед-чет
Rimska Banya 4* DBL room /2+1/ with balcony НВ 42.00€ 26.00€ 42.00€ 30.00€ 42.00€ 29.00€
DBL room /2+1/ without balcony 40.00€ 25.00€ 39.00€ 28.00€ 39.00€ 27.00€
Studio /2+1/ with balcony 45.00€ 29.00€ 44.50€ 32.00€ 44.50€ 31.00€
Studio /2+1/ without balcony 42.00€ 27.00€ 42.00€ 30.00€ 42.00€ 29.00€
SNGL /1+0/ with balcony 54.00€ 34.00€ 54.00€ 39.00€ 54.00€ 37.50€
SNGL /1+0/ without balcony 50.00€ 31.00€ 50.00€ 37.00€ 50.00€ 35.50€
 One bedroom APT /2+2/ with balcony 49.00€ 31.00€ 50.00€ 35.00€ 50.00€ 33.50€
One bedroom APT /2+2/ without balcony 46.00€ 29.00€ 46.00€ 33.00€ 46.00€ 32.00€
 Two bedroom APT Lux /4+1/ with balcony 38.00€ 24.00€ 38.00€ 28.00€ 38.00€ 27.00€
 Two bedroom APT Lux /4+1/ without balcony 36.00€ 23.00€ 36.00€ 26.00€ 36.00€ 25.00€

 Дeте до 4 години

 

бесплатно
 Дете (4-12г.) на допол. легло во DBL, STD или APT Lux  

20.00€

14.00€ 20.00€ 14.00€ 20.00€ 14.00€
 Дете (4-12г.) на допол. легло во APT со 1 спална   11.00€ 7.00€ 11.00€ 7.00€ 11.00€ 7.00€
 Возрасен на дополнително легло   30.00€ 18.00€ 30.00€ 21.00€ 30.00€ 18.00€

 


НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице од ден за соодветно избраниот вид на сместување;
 • Во Two bedroom APT Lux /4+1/, плаќаат минимум 4 лица;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд;
 • Резервација се смета за валидна со  мин. 30% уплата.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избран вид на сместување на база: HB (ноќевање со појадок и вечера);
 • Бесплатно користење на
       - термален SPA центар од 09 до 21:00 часот;
       - два внатрешни базени со минерална вода со темепература на водата од +31°С и +35°С;

       - џакузи / сауна / парна бања / ледена соба / турска бања / јапонска бања / релакс соба;
       - Wi-Fi интернет во целиот хотел.

Максимално сместување:

 • DBL Room /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • Studio /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 12 години / 3 возрасни);
 • SNGL /1+0/  (1 возрасeн + 1 дете до 4 години);
 • One bedroom APT /2+2/  (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години / 4 возрасни);
 • Two bedroom APT Lux /4+1/  (3 возрасни + 2 деца до 12 години / 4 возрасни + 1 дете до 12 години / 5 возрасни).

Доплати:

 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд.

ЛЕГЕНДА

 • DBL room - двокреветна соба / SNGL -  еднокреветна соба / Оne bedroom APT - апартман со една спална / Two bedrooms APT - апартман со 2 спални / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера. 

            
погледнете  локација на google maps
 


За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ.


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси