TA Mediteran

Банско

Wellness & SPA / БАНСКО - Zara 4*

 Zara 4* - Банско

website


Локација:  Во западниот дел на Банско, 500 метри од центарот, 400 метри од ски Гондолата. 
Хотелски содржини: базен, детски базен, џакузи, салон за убавина, турска бања, парна бања, сауна, масажа, фитнес центар, забавен дел со аниматори за деца, електронски игри, билјард, пикадо, пинг-понг маса, изнајмување велосипеди, јавање коњи, безжичен интернет.
Опременост на собите:  централно греење, фрижидер, ТВ со кабeлска телевизија, радио, мини сеф, балкон, Wi-Fi интернет, бања.

     

 

 Day discounts  | 5=4 - за престој во периодот /10.09-30.11/

 
Име на Хотел Термин 10.09 -  30.11
Вид на сместување / Услуга HB AI
Zara 4*  DBL Standard /2+0/ 21.00€ 25.50€
 SNGL room /1+0/ 36.00 44.00
 DBL Lux /2+2/ 22.00€ 26.50€
 One bedroom APT /2+2/
25.50€ 30.00€
 Дете до 6 години

бесплатно

 Прво дете (6-12г) на дополнително легло бесплатно
 Второ детe (6-12г) на дополнително легло 50% попуст
 Дете (6-12г) на редовно легло

30% попуст

 Возрасен на дополнително легло

30% попуст

 

НАПОМЕНА
 • Цените се однесуваат по лице од ден во избраниот вид на сместување;
 • За уплата, исклучиво, во денарска противвредност 1€ - 62мкд.

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Ноќевање во соодветно избраниот вид на сместување на база HB (ноќевање со појадок и вечера) или AI (ноќевање со појадок, ручек, вечера, меѓуоброк и пијалоци);
 • Бесплатно користење на:
       - затворен базен,
       - сауна,
       - парна бања,
       - џакузи,
       - соба за релакс,
       - фитнес,
       
  - Wi-Fi интернет во цел хотел.

All Inclusive програмата вклучува: 

 • Појадок, ручек и вечера (шведска маса);
 • Меѓуоброк;
 • Безалкохолни пијалоци (вода, сок, кафе, чај) за време на оброците;
 • Локални алкохолни пијалоци (пиво, вино, водка, ракија) за време на ручекот и вечерата.

Доплати:

 • Туристичка такса - 1€ по лице од ден /задолжителна/;
 • Патничко осигурување - 150мкд по лице.

Максимално сместување:

 • DBL Standard /2+1/  (2 возрасни + 1 дете до 6 години / 3 возрасни);
 • SNGL /1+0/ - (1 возрасeн + 1 дете до 6 години);
 • DBL Lux /2+2/ - (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни);
 • One bedroom APT /2+2/ - (2 возрасни + 2 деца до 12 години / 3 возрасни + 1 дете до 12 години / 4 возрасни).

ЛЕГЕНДА

 • DBL Standard - двокреветна стандард соба / DBL Lux - двокреветна комфорна соба / SNGL - еднокреветна соба / One bedroom APT - апартман со една спална /  - само ноќевање / ВВ - ноќевање со појадок / НВ - ноќевање со појадок и вечера / AI - се вклучено. 

 За овој аранжман важат Општите услови на патување на Т.А. Медитеран и СКТМ. 


Број на Патници


ПОДАТОЦИ НА АРАНЖМАНОТ

ПОДАТОЦИ ЗА УПЛАТА
Вид на Плаќање
Плаќањето е исклучиво во денарска противредност по куповниот курс на деловната банка за откуп на девизи од девизниот пазар ( т.е. продажен курс према организаторот)
Банкови Сметки:
200 00 177 483 28 54 Стопанска Банка
Слободно посетете не во ТА Медитеран и веродостојно ќе ве услужиме.


ДОГОВОР НА ДОВЕРБА:

Општите услови на патувањето се составен дел од договорот.

Изјавувам дека сум запознат со програмата и со општите услови на патување и дека во целост ги прифаќам.

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ
Адреса: Ванчо Прќе ББ 2000 Штип / Телефон: +389 32 397 001 / Е-пошта: contact@mediteran.mk

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси