TA Mediteran

Шпанија

Лето 2018 / Шпанија

 

Ш П А Н И Ј А

Азурен брег - Лорет де Мар - Венеција - Верона

 

 

 

Автобус 14 дена / 9 ноќи - термин: секоја Среда од 30 Maj 

Земја со богата историја, традиција и култура. Земја на Фламенгото, коридата и виното. Сончева, топла и возбудлива 24 часа. Ве водиме на Коста Брава – “ Дива Обала” , со стрмни, избраздани карпи и проѕирно сино море, скриени заливи, широки песочни плажи, во позадина со борова и храстова шума. Коста Брава т.е. Каталонската Ривиера нуди прекрасен одмор, многу атрактивни излети и незаборавни ноќи: Барселона, Фигерас, забавниот парк Порт Авентура, водени лудории, аквариум, Маринеленд… а ноќе многубројни дискотеки, барови и забава до раните утрински часови… Ние за Вас го одбравме најпознатиот центар наКоста Брава –  ЛОРЕТ ДЕ МАР+++ Гламурот на Азурниот Брег: Ница, Kан, Монако, Монте Карло и шармот на Северна Италија: Венеција и Верона.

 

 СПЕЦИЈАЛНА ПРОМОЦИЈА 

 30€ попуст по лице за возрасни / 20€ за деца до 12 години за уплата до 15 мај 2018   

 

ПРОГРАМА

1ден/ СКОПЈЕ - ВЕНЕЦИЈА
 
Поаѓање во 15.00 ч. Од паркингот спроти Хотелот Холидеј ин. Се патува преку гр. премин Табановце, Србија, Хрватска, Словенија со попатни паузи. Ноќно возење.


2ден/ ВЕНЕЦИЈА
Пристигнување во предпладневните часови, факултативна посета на заспаната убавица – Венеција: пловење со брод од пристаништето Пунта Сабиони до Венеција, разглед на градот: Дуждевата палата, старата библиотека, плоштадот Сан Марко, Црквата Сан Марко, каналот Гранде, мостот Риалто... Сместување во хотел. Ноќевање.


3ден/ ВЕНЕЦИЈА - ВЕРОНА - ЛОРЕТ ДЕ МАР
Појадок. Патувањето продолжува кон Шпанија со целодневна посета на Верона. Прошетка низ центарот на Верона: Плоштадите Бра, Ербе и Дел Сињори, куќата и гробот на Јулија, Арената… Слободно време за индивидуални разгледи и шопинг. Во вечерните часови поаѓање за Шпанија. Се патува покрај Генова, Ница, Монпелие. Ноќно возење.


4ден/ЛОРЕТ ДЕ МАР
Пристигнување во Лорет де Мар во предпладневните часови. Сместување во одбраниот хотел после 14:00ч. Ноќевање.


4-11ден/ ЛОРЕТ ДЕ МАР
Престој на база 7 ноќевања со појадок, 7 полу пансиони, 7 полни пансиони во одбрана категорија на хотел. За време на престојот ќе бидат организирани бројни факултативни излети: Барселона, забавниот парк Порт Авентура, музејот на Салвадор Дали со Емпуриа Брава, Фламенко, Витешки борби, Аквариум, Пакет дискотеки и др.


11ден/ ЛОРЕТ ДЕ МАР-НИЦА
Појадок. Напуштање на собите до 10.00 ч. Слободен ден. Предлагаме факултативно – Барселона Меџик и Шопинг + следење на спектаклот на магичната фонтана – незаборавно! Поаѓање за Ница во 23.00 ч. Се патува преку Перпињан, Ним, Ноќно возење. 


12ден/ НИЦА
Пристигнување на Азурниот брег во утринските часови. Предлагаме факултативно посета на Кан познат со својата прочуена Кроасета, филмска палата, луксузните хотели, стариот град... Попладне сместување во хотел. Слободно попладне. Вечерта прошетка низ стариот дел на градот: плоштадите Масена, Солеја, атедралата, палатата на правдата. Ноќевање.


 13ден/ НИЦА-МОНАКО-СКОПЈЕ

Појадок. Напуштање на собите. НЕ ПРОПУШТАЈТЕ факултативен излет: МОНАКО со посета на парфимеријата Фрагонард и казината на Монте Карло (за патниците кои не одат на излет, поаѓањето е во договорено време со водичот од железничката станица во Ница).


 14 ден СКОПЈЕ: Пристигнување во доцните вечерни часови. 


Фортуна хотели со 3*

Хотели: Don Juan 3* / Montanamar 3* / Copacabana 3* / La Carolina 3* / Selvamar 3* / Fergus Fenals Mar 3*
Fortuna 3*
полупансион
термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ     СЕПТЕМВРИ 
30  06 13 20 27 04 11 18 25 01 08  15 22 29 05 12
по лице во 1/2 соба 389  389 435 435 469 469 499 499 539 539 539 539 469 435 410 389
3 и 4то лице 349  349 389 389 419 419 449 449 475 475 475 475 419 389 370 349
1во дете (2-10) год 299  299 325 325 339 339 359 359 375 375 375 375 339 325 310 299
2ро дете (2-10) год 299  299 325 325 339 339 359 359 375 375 375 375 339 325 310 299
доплата за 7 FB   Доплата за 7 полни пансиони:  25€ возрасни / 15€  (за деца 02 - 12год) 
Доплата за SNGL (еднокреветна соба) +290€  од цената на возрасен за избраниот термин 

Опис на хотелите FORTUNA 3*
Локација: 50-500 м. од плажа / Хотелски Содржини: Рецепција,Лоби, ресторан, ТВ сала, кафе бар, отворен базен, клима / 
Опременост на соби: ТВ, бања,WC, балкон (90%), телефон (90%), клима (90%)


Фортуна хотели со 4*

Хотели: Plaza Paris 4* / Metropol 4* / Fenals Garden 4* / Don Juan Palace 4*
Fortuna 4*
полупансион
термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ     СЕПТЕМВРИ 
 30
06 13 20 27 04 11 18 25 01 08  15 22 29 05 12
по лице во 1/2 соба 449 449 475 529 550 569 569 569 569 569 569 519 449 449 419 419
3 и 4то лице 325 325 339 369 379 389 389 389 389 389 389 359 325 325 315 315
1во дете (2-12) год 325 325 339 369 379 389 389 389 389 389 389 359 325 325 315 315
2ро дете (2-12) год 399 399 399 459 480 499 499 499 499 499 499 459 399 399 375 375
доплата за 7 FB Доплата за 7 полни пансиони:  30€ возрасни / 20€  (за деца 02 - 12год) 
Доплата за SNGL (еднокреветна соба) +190€  од цената на возрасен за избраниот термин 

Опис на хотелите FORTUNA 4*
Локација: 100-500 м. од плажа / 
Хотелски Содржини: Рецепција,Лоби, ресторан, ТВ сала, кафе бар, отворен базен, клима / 
Опременост на соби: ТВ, бања,WC, балкон (90%), телефон, клима.


 Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Високотуристички автобус со клима, ТВ, видео
 • 7 НП / 7ПП или 7ПА во Лорет де Мар во одбрана категорија на хотел
 • 1НП на Азурен брег  хотел со 2*/3*
 • 1НП во регија Венето во хотел со 2*/ 3*.
 • Наш претставник во Лорет Де Мар
 • Организација и придружник на патувањето

 • Во цената на аранжманот НЕ е вклучено:

 • Задолжително патничко осигурување;
 • Туристичка такса Ница 95ден. (се плаќа во агенција);
 • Туристичка такса Ница Италија 125ден. (се плаќа во агенција);
 • Туристичка такса Лорет Де Мар од0,5€ - 1€ по лице на ден (се плаќа на рецепција во хотел);
 • Факултативни излети;
 • Девизен дел: 25€ се плаќаат на водичот по пристигнување во Лорет де Мар;
 • (Деца 2-12 год. плаќаат по 10€, а излетот Монако за деца 2-12 е ГРАТИС).

 • Напомена: 
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30% од цената на аранжманот;
 • За уплата, исклучиво во денарска противвредност, 1€ - 62мкд.

 • Факултативни излети: 
 • Венеција (вклучен повратeн бродски билет) Кан, Монако;
 • Барселона – разглед, Барселона – шопинг, магични фонтани, камп ноу, аквариум, музеј Дали, Фигерас и Емпуриабрава, фламенко, витешки борби, Порт а Вентура, пакет дискотека;
 • Влезниците за излетите се плаќаат на лице место и не се вклучени во цената на излетот, освен каде што е наведено.

 За овој аранжман важат Општите услови на патување на МЕДИТЕРАН и СКТМ. 

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси