TA Mediteran

Албанија

ЛЕТО 2018 / Вила Alex - Ксамил

 

Вила "ALEX" - Ксамил


Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење ... и сето тоа за разумна цена, за разлика од другите познати туристички места.

Островите се приказна за себе. Една од плажите е оддалечена нецели 100 метри од најблискиот остров, па до него може да стигнете со пливање. Островот нема плажа, има неколку лежалки на сплав, но задоволството да се исплива до островот е и повеќе од доволно. До пооддалечениот остров секојдневно пловат моторни чамци. Погледот вреди милиони, тивкиот ветер и мирното море кое ви дава спокојство е вистинско место за уживање и релаксација. Зајдисонцето пак, ќе ве остави без здив. Топлите портокалови зраци кои полека го најавуваат крајот на летото ќе ве остават без здив.

Вила Алекс се наоѓа на само 50 метри од прекрасната плажа Bella Vista и на околу 150 метри од центарот на градот. Располага со трокреветни соби на приземје и на прв кат, опремени со сопствена кујна, купатило, балкон, клима, WI-FI.

   

  EARLY BOOKING 

  10% попуст за уплата до 28.02.2018  |  7% попуст за уплата до 31.04.2018  |  5% попуст за уплата до 31.05.2018

вила
"ALEKS"

Ксамил
термин  МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ 
25 01 08 15 22 29 06 13 20 27 03 10 17 24 31 07 14 21
бр. ноќи  7 7 7 7 7
7
7
7
7
7
7
7 7 7 7 7 7
1/3 стд (море)
99 119 169 219 269 269 279 289 289 289 289 289 289 269 159 119 109 99
1/3 стд (страничен поглед море) 89 109 159 209 259 259 269 279 279 279 279 279 279 259 149 109 99 89
1/3+1 стд (море-приземје) 99 119 169 219 269 269 279 289 289 289 289 289 289 269 159 119 109 99

Цените се дадени за НАЕМ на СТУДИО за 7 ноќевања без превоз


 НАПОМЕНА

 • - За аранжманите купени со попуст НЕ Е дозволено: промена на дата, име и презиме на патниците по извршената уплата, во случај на промена важат редовните цени и се доплаќа до износот;
 • - Можност за дополнителен кревет во студио на приземje – Бесплатно;
 • - Деца до 6 години дозволено да спие со родител на еден кревет;
 • - Климата е вклучена во цената;
 • - Собите се преземаат во 12:00 часот, а се напуштаат во 08:00 часот по локално време;
 • - За хигиената на собите се грижат гостите;
 • - За промена на постелнината се грижи одговорно лице на барање на гостите.
 • - Плаќањето е во денари по курс 1 евро - 62мкд;
 • - Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање;
 • - За раните попусти уплатата треба да се плати вкупната сума до одредениот датум.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • -  Доплата за превоз: 
     Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 45€ по лице;
     Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес 55€ по лице;
     Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) 45€ по лице;
  -  Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен;
 • -  Доплата за патничко осигурување.

За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и Медитеран.


Погледнете останата понуда / Лето 2018

Новости

следете не

twinter rss

Контакт

Ул: Ванчо Прќе бб / 2000 Штип, Mакедонија
+389 32 397 001 | +389 70 210 219
e-mail:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Сервиси